Aktualnośći2024

Dzień Myśli Braterskiej 2024 – akcja łączenia drużyn

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej w 2024 roku już po raz trzeci odbędzie się akcja łączenia drużyn polskich i zagranicznych. Chcemy zachęcić jednostki z ZHP do nawiązania współpracy z drużynami z innych krajów i wspólnej realizacji zadań z propozycji programowej WAGGGS “Nasz świat, nasza pomyślna przyszłość”.

Akcja skierowana jest do wszystkich jednostek – od zuchowych po wędrownicze, a także do patroli zadaniowych czy innych grup. W poprzedniej edycji (2023) wzięło udział prawie 80 jednostek z wszystkich chorągwi i tyle samo drużyn skautowych z całego świata – to razem ponad 3 000 osób!

Obchody DMB z drużyną skautową to dobra okazja, żeby online lub na żywo wykonać z zagraniczną drużyną partnerską jedno z zadań propozycji programowej WAGGGS na DMB 2024. Zawarte podczas akcji znajomości mogą stać się początkiem wieloletniej współpracy i międzynarodowej przyjaźni!

Regulamin akcji

Zgłoszenia: do 4.02.2024 przez ankietę zgłoszeniową

Propozycja programowa WAGGGS „Nasz świat, nasza pomyślna przyszłość”:

„W tym roku w propozycji programowej z okazji Dnia Myśli Braterskiej będziecie ponownie przyglądać się historii Miku, głównej bohaterki opowiadania z 2023 roku i liderkom zmian z 2022 roku, które będą Was prowadzić przez dyskusje, ćwiczenia ruchowe i zadania artystyczne. Te ćwiczenia pozwolą Wam przyjrzeć się Waszemu wpływowi na środowisko i zasoby, z których korzystacie. W ten sposób rozwiniecie swoją wiedzę na temat ekologii, zdobędziecie nowe umiejętności i wyobrazicie sobie, jak mógłby wyglądać bardziej zrównoważony świat.”

Link do materiału

Drużynowych zapraszamy na spotkanie „Akcja łączenia drużyn z okazji DMB 2024 – pytania i odpowiedzi” – to sesja Q&A dla zainteresowanych akcją, którzy chcą się zgłosić, a mają jakieś pytania, czy wątpliwości. Na spotkaniu organizatorki akcji będą mogły odpowiedzieć na wszystkie nurtujące kwestie (Jakie języki muszę znać jako drużynowy/a? Czy zawsze trzeba łączyć się na żywo? Kiedy dostaniemy kontakt do drużyny partnerskiej? itd.) Spotkanie odbędzie się 1.02.24 (czwartek) godz. 20:15-21:00, link tu (klik).

Zbiorcza podstrona w Intranecie ZHP o DMB 2024 znajduje się pod linkiem (klik).

Wydarzenie z okazji DMB 2024 na portalu Facebook (klik).