Sąd Harcerski

Sąd harcerski chorągwi rozpatruje sprawy naruszenia Statutu, uchwał lub decyzji władz ZHP przez członków władz hufców, instruktorów oraz członków ZHP pełniących funkcje instruktorskie z przydziałem służbowym do komendy chorągwi i jednostek przez nią powołanych, z wyłączeniem członków władz chorągwi.

Sąd harcerski chorągwi jest sądem odwoławczym dla spraw rozpoznawanych: przez sądy harcerskie hufców lub przez sąd harcerski chorągwi, który rozpoznawał w pierwszej instancji sprawy instruktorów oraz członków ZHP pełniących funkcje instruktorskie z hufców, które nie wybrały sądów harcerskich, oraz decyzji komendanta chorągwi (komendanta hufca, w którym nie wybrano sądu), w zakresie utraty członkostwa przez instruktorów oraz członków ZHP pełniących funkcje instruktorskie.

Skład Sądu Harcerskiego Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP kadencji 2018 – 2022
(wybrany na Zjeździe dnia 21 grudnia 2018 roku)

• hm. STRAŻEWICZ Tadeusz – przewodniczący (Hufiec Słubice ZHP)
  • hm. MICHALAK Monika – członkini (Hufiec Babimojsko-Sulechowski ZHP)