Aktualności2022

Świętuj DMB 2023 – zrealizuj propozycję programową WAGGGS!

Zbliża się Dzień Myśli Braterskiej 2023! Wyjątkowy dzień dla harcerek i harcerzy, skautek i skautów na całym świecie, kiedy myślimy o ruchu, łączymy się z innymi i poruszamy ważne tematy dla nas wszystkich. Myślami otaczamy cały świat oraz nasze społeczności lokalne. Zbieramy pieniądze na Fundusz Dnia Myśli Braterskiej i świętujemy urodziny Olave i Roberta Baden-Powell.

 

W tym roku z okazji DMB proponujemy:

☘️ Zrealizowanie z drużyną zadań z propozycji programowej WAGGGS „Nasz świat, nasza bezpieczna przyszłość. Środowisko i pokój”: cbp.zhp.pl/dmb2023

Co roku WAGGGS nadaje obchodom Dnia Myśli Braterskiej temat przewodni. W roku 2023 zastanawiamy się, jak możemy uczyć się od natury i współpracować z nią, aby stworzyć bardziej pokojową i bezpieczną przyszłość dla dziewcząt i chłopców na całym świecie. Będziemy spoglądać na rolę, jaką zmiany klimatyczne odgrywają w zakłócaniu globalnego pokoju i bezpieczeństwa, a następnie wyciągać wnioski by budować wspólnie zrównoważony i bezpieczny świat.

☘️ Nowe przyjaźnie – poznajcie skautki i skautów z innych krajów – weźcie udział w akcji łączenia drużyn, która polega na realizacji wybranych zadań z propozycji WAGGGS wspólnie z drużyną z zagranicy. Przeczytaj regulamin akcji i dołącz do akcji łączenia drużyn wypełniając formularz. Zgłoszenia trwają do 12.02!

☘️ Specjalną selekcję sprawności, które uzupełnią realizację propozycji WAGGGS. Znajdziecie je w Centralnym Banku Pomysłów.

Podstrona na e-zhp: Dzień Myśli Braterskiej – przygotujmy się do niego razem! (sharepoint.com)

Czekamy na Wasze zgłoszenia! W razie pytań kontaktujcie się z koordynatorkami akcji pod adresem wtd@zhp.pl lub z Pełnomocniczką Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP ds. zagranicznych – phm. Joanną Gołucką (joanna.golucka@zhp.net.pl).