Aktualności2021

Betlejemski Zlot w Zakopanem

Wszyscy spragnieni jesteśmy spotkań na żywo, dlatego tym bardziej zapraszamy harcerki i harcerzy ZHP na Betlejemski Zlot, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 10-12 grudnia 2021 roku. Będzie on okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzięcia udziału w grach miejskich, a przede wszystkim do przygotowania się i odbioru Betlejemskiego Światła Pokoju.

Hasłem przyświecającej tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju jest „Światło Nadziei”. Chcemy, aby Światło było motywacją i siłą do pokonywania trudności. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdej harcerki i każdego człowieka i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom współczesności.

Na uczestniczki i uczestników Betlejemskiego Zlotu czekać będzie moc atrakcji: gry terenowe, gra społecznościowa, miasteczko zlotowe, program dla NS i instruktorów. Jeżeli jednak nie dacie rady przyjechać do Zakopanego, będziecie mogli również uczestniczyć w grze miejskiej w swoim miejscu zamieszkania.

Rejestracja na Zlot trwa do 28 października. Patrol powinien składać się od 9 do 15 osób wraz z pełnoletnim opiekunem. Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie www.swiatlo.zhp.pl , zachęcamy również do wzięcia udziału w WYDARZENIU (odnośnik https://www.facebook.com/events/1221213395048213?active_tab=about ) oraz obserwowaniu strony na FB (odnośnik https://www.facebook.com/BetlejemskieSwiatloPokoju ).