Aktualności2021, Uncategorized

Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla członków i członkiń ZHP

Drogie Harcerki, Instruktorki!
Drodzy Harcerze, Instruktorzy!

Chcemy przypomnieć, że w naszej organizacji istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej, anonimowej, profesjonalnej pomocy psychologicznej, którą oferuje Strefa Pomocy ZHP.

W dni robocze od poniedziałku do piątku od 15.00 do 21.00 pod numerem telefonu 669 116 116 dyżurują psycholożki, które czekają na telefony od Was, Waszych podopiecznych czy też rodziców Waszych zuchów i harcerzy.

Strefa Pomocy to miejsce, do którego każdy może się zgłosić po pomoc merytoryczną związaną z pracą Waszych jednostek, wsparcie w kryzysowej sytuacji czy po to by zwyczajnie się komuś wygadać. Członkinie zespołu Strefy Pomocy są jednymi z Was, Instruktorkami ZHP, które oprócz obszaru swojej pracy psychologicznej doskonale rozumieją harcerskie realia. Nie trzeba im tłumaczyć kim jest przyboczny, co to rada drużyny czy czym jest rozliczenie finansowe obozu.

Pamiętajcie, że nie ma spraw mniej lub bardziej ważnych. Dla nas ważne jest wszystko to z czym do nas dzwonicie. Nie oceniamy, nie wartościujemy.  Pamiętajcie również, że nasze rozmowy NIE SĄ nagrywane, a kontaktujecie się z nami anonimowo.

Przekażcie tą wiadomość w swoich środowiskach, może wśród Was jest ktoś, komu trudno udać się po pomoc, a dla kogo pierwszym małym krokiem może być wykonanie do nas telefonu.

Zapraszamy!