Aktualności2021

Konsultacje składkowe

W ubiegłym tygodniu w naszej chorągwi rozpoczęły się konsultacje składkowe. Rada chorągwi we wrześniu wnioskuje do Rady Naczelnej o wysokość ustalonej składki członkowskiej dla harcerzy i instruktorów Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Chcemy w pełni odpowiadać na potrzeby drużyn i hufców, dlatego w ciągu wakacji prowadzimy konsultacje składkowe w hufcach, które pozwolą nam określić podział i wysokość składki na rok 2022.

Pierwsze spotkanie odbyło się w ubiegły weekend podczas Wyjazdowej Zbiórki Kadry Hufca Zielona Góra ZHP na naszej chorągwianej bazie w Niesulicach, kolejne planowane jest z kadrą Hufca Nowa Sól ZHP. Podczas dyskusji ze Skarbnikiem Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, hm. Grzegorzem Bazydło oraz Przewodniczącym Rady Chorągwi Ziemi Lubuskiej – phm. Adamem Biegańskim, rozmawialiśmy o naszych wzajemnych potrzebach, o sytuacji finansowej i materialnej drużyn, a także wizjach i marzeniach.

Spotkanie było bardzo owocne i pełne ważnych wniosków. Czekamy na propozycje kolejnych spotkań z pozostałymi hufcami i nie możemy się doczekać rozmów o naszej przyszłości.