Aktualności2021

Oświadczenie hm. Grzegorza Woźniaka w sprawie udziału w debacie organizowanej przez fanpage Z24

Informuję, że w rozmowie z hm. Rafałem Klepaczem, który zadzwonił do mnie w celu umówienia spotkania z młodymi instruktorami w piątek o godzinie 19:00 nie potwierdziłem swojego udziału, zastrzegłem że mam w tym czasie inne spotkanie, zatem podana na fanpage informacja jest nieprawdziwa.

Nie otrzymałem również podczas rozmowy informacji, że debata ma być organizowana przez fanpage Z24.

Szanując decyzję XLI Zjazdu Nadzwyczajnego z 2019 roku i w oparciu o uchwałę nr 1 z dnia 27 października 2019 r.w sprawie sposobu prowadzenia dyskusji instruktorskiej nie chcę uczestniczyć w spotkaniu organizowanym przez fanpage Z24 wymienianym jako dzielący organizację.

To szczególny czas dla Związku Harcerstwa Polskiego i jestem przekonany, że wszelkie działania jakie są podejmowane przez wszystkie środowiska harcerskie i wszystkich instruktorów powinny obecnie łączyć, a nie dzielić.

Jednocześnie zaznaczam, że przyjąłem wszystkie dotychczas skierowane do mnie zaproszenia na rozmowy i debaty toczące się w środowiskach chorągwianych.

hm. Grzegorz Woźniak