Uncategorized

Pierwsza Pomoc Psychologiczna – warsztat dla pomagających

Zapraszamy Cię na stacjonarny, całodniowy warsztat, na którym nauczysz się skutecznie udzielać pierwszej pomocy psychologicznej oraz przygotujesz się do wspierania osób doświadczających kryzysu.  Porozmawiamy też o nas – pomagaczach – i o tym, w jaki sposób pomagać mądrze, aby zadbać też o samych siebie.  Punktem odniesienia naszych rozmów oraz działań będzie wspieranie uchodźców z Ukrainy, ale prezentowane rozwiązania i treści mają charakter uniwersalny.  

Formularz zgłoszeniowy https://bit.ly/3fPytBU  

  

Dla kogo jest ten warsztat? 

  • Dla pełnoletnich drużynowych, chcących skutecznie wspierać swoich podopiecznych w trudnych, kryzysowych sytuacjach
  • Dla osób bezpośrednio pracującymi z uchodźcami i ich rodzinami – w ramach punktów informacyjnych, świetlic, na dworcach, ale także dla tych, którzy przyjmują dzieci uchodźcze do drużyn i mają kontakt z ich rodzinami
  • Dla osób planujących działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy, np. koordynatorów akcji lub zmian, hufcowych koordynatorów służby
  • Dla osób planujących włączenie się w działania wspierające uchodźców z Ukrainy. 

  

 Gdzie i kiedy? – 22 października, Wrocław, prowadzi hm. Emilia Owoc – LISTA REZERWOWA – 29 października, Rzeszów (budynek Chorągwi Podkarpackiej), prowadzi phm. Katarzyna Zgódko – 5 listopada, Kraków, prowadzi phm. Katarzyna Zgódko – 26 listopada, Chorzów, prowadzi hm. Emilia Owoc – LISTA REZERWOWA – 19 listopada, Sanok, prowadzi phm. Katarzyna Zgódko – 26 listopada, Szczecin, prowadzą hm. Edyta Sielicka i phm. Agnieszka Kołodziejczyk-Królik 

Wszystkie aktualne terminy i miejsca dostępne będą w formularzu zgłoszeniowym oraz na wydarzeniu na Facebooku, do dołączenia do którego serdecznie zapraszamy:  

https://bit.ly/3RMLMjW 

  

Gospodarzami poszczególnych warsztatów są chorągwie – w przypadku części z nich obowiązuje pierwszeństwo zapisu (warsztaty, przy których występuje oznaczenie LISTA REZERWOWA). Informacja o zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w warsztacie zostanie podana uczestnikom na 7 dni przed terminem spotkania. 

  

Osoby prowadzące Warsztaty prowadzone są przez członkinie Zespołu ds. wsparcia psychologicznego, posiadające wykształcenie kierunkowe oraz praktykę w zakresie wsparcia psychologicznego. 

  

Informacje organizacyjne Warsztat trwa 8 godzin, ale w tym czasie przewidziane są przerwy, w tym przerwa obiadowa (obiad zapewniany przez organizatorów). 

  

Warsztat jest bezpłatny, ponieważ jest realizowany i finansowany w ramach dotacji z WAGGGS Appeal w ramach akcji “ZHP dla Ukrainy”.