Uncategorized

Zaproszenie do udziału w projekcie: „Płoną ogniska…”

Drodzy harcerze!

Stowarzyszenie „Solski” w Tarnowie zaprasza do bezpłatnego udziału w projekcie '„Płoną ogniska…” – cykl koncertów z okazji 120 rocznicy urodzin Jerzego Brauna'. Uczcijmy wspólnie pamięć urodzonego 120 lat temu Jerzego Brauna, patrioty, harcerza i autora piosenki „Płonie ognisko i szumią knieje”.

Zapraszamy drużyny harcerskie z całej Polski do stworzenia muzycznego kolażu. Spotkajcie się i zaśpiewajcie utwór „Płonie ognisko” przy prawdziwym, harcerskim ognisku. Wyślijcie nam nagranie, a my połączymy je w jeden filmowy kolaż, który opublikujemy na kanale YouTube Stowarzyszenia „Solski”. Link: https://www.youtube.com/channel/UC81vamvVcA6bhbJmxApk1xQ

Stowarzyszenie Solski, to chór działający przy Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, które w ramach tego projektu planuje zorganizować koncert 11 listopada przed tarnowskim teatrem podczas święta odzyskania niepodległości. Program będzie składał się z pieśni żołnierskich, patriotycznych, w tym interpretacji piosenki harcerskiej „Płonie ognisko…”.

Ważne informacje dotyczące nagrania:
Do 5 listopada 2021 włącznie prześlijcie nagranie wykonania utworu „Płonie ognisko…” na adres: promocja.solskichor@gmail.com – w jak najlepszej jakości, to konieczne do montażu (można użyć opcji WeTransfer w bezpłatnej opcji do pliku 2GB lub poprzez udostępnienie nagrania za pomocą linku do Dysku Google). Format nagrania: poziom (w przypadku nagrywania telefonem), ważna jest także dbałość o bardzo dobre nagranie dźwięku.
Osoby występujące na nagraniu prosimy o podpisanie zgody na możliwość bezpłatnej publikacji wizerunku lub ich prawnych opiekunów (w przypadku osób niepełnoletnich) i przesłanie ich skanem na podany wyżej adres mailowy.
Druk zgody

Coś o nas:
SOLski chór jest grupą ludzi, których połączyła pasja śpiewania. Działamy od 2018 roku, a od marca 2020 jako Stowarzyszenie SOLski Chór. Podstawowy skład chóru to 20 chórzystów, w tym 4 solistów, posiadających wykształcenie i doświadczenie muzyczne. Mamy za sobą kilkanaście koncertów, podczas których daliśmy się poznać publiczności w mocno zróżnicowanym repertuarze – od pieśni patriotycznych, przez kolędy i pastorałki, po szlagiery muzyki rozrywkowej. Braliśmy udział w projektach: SOLski Chór „Bossanowa do poduszki” – tarnowski Teatr „Muzyka na Dachu” (2019), Solski Patriotycznie – występ przed gmachem tarnowskiego Teatru (2019), SOLski Chór & StarNowa „W żłobie leży…” – tarnowski Teatr (2020), SOLski Chór „Tyle słońca w całym mieście” – koncert finałowy warsztatów muzycznych w ramach projektu tarnowskiego Teatru „Muzyka na Dachu” (2020), SOLski Chór „Tyle słońca w całym mieście” Amfiteatr Letni w Tarnowie (2020). Opiekę muzyczną nad chórem sprawują Anna Podkościelna-Cyz i Piotr Niedojadło. W 2020 roku, w monecie ogłoszenia stanu pandemii zdecydowaliśmy się zarejestrować swoje stowarzyszenie i pod jego szyldem wspieraliśmy mieszkańców Tarnowa. Robiliśmy dla nich zakupy, rozmawialiśmy poznając ich historię oraz problemy.
Znajdziecie nas na Facebooku:
@StowarzyszenieSolski

W razie pytań zapraszamy do kontaktu, a szczegółowych informacji udzieli Małgorzata Mikos – tel. 668 008 902.

Stowarzyszenie „Solski” w Tarnowie