Aktualnosci2020, Archiwum

COVID-19 Zdalnie, ale razem

zdalnie ale razem

Czuwaj!

W serwisie opublikowana została Uchwała Głównej Kwatery ZHP nr 129/2020 z dnia 25 marca 2020 r. opisująca czasowe rozwiązania organizacyjne w związku z epidemią COVID-19.

Najważniejsze postanowienia uchwały mówią, że w czasie, w którym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, stan epidemii, względnie inny stan nadzwyczajny związany z COVID-19, zbiórki, biwaki i inne przedsięwzięcia podstawowych jednostek organizacyjnych nie odbywają się.

Nie oznacza to jednak, że zaprzestajemy harcerskiej działalności w ogóle! W myśl zasady #RazemAleZdalnie zachęcamy Wszystkich zuchów i harcerzy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności w domu.
Ogrom inspiracji znajdziecie na stronie Centralnego Banku Pomysłów,
na wydarzeniu na Facebooku A gdy zbiórek nie ma… oraz na stronie Zdalne Harce.

A wiarygodnych informacji szukajcie na:
www.gov.pl/koronawirus
www.zhp.pl/koronawirus

Osobą, z którą można kontaktować w sprawach dotyczących działalności chorągwi w aktualnej sytuacji jest Zastępca Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP – phm. Bartłomiej Walkowski (tel. 505 216 744, e-mail bartlomiej.walkowski@zhp.net.pl lub lubuska@zhp.pl).