Aktualnosci2019, Archiwum

Uroczystości 80 lat Szarych Szeregów i otwarcie HCR za nami

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=3992|float=left}

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=3993|float=right}

Dzisiaj podwójnie ważny dzień dla naszej chorągwi. Odbyły się uroczystości 80. rocznicy przejścia ZHP do konspiracji oraz otwarcie Harcerskiego Centrum Rozwoju w Zielonej Górze.

Harcerskie Centrum Rozwoju to nowa nazwa budynku chorągwi, który przeszedł gruntowny remont. Pomysłodawcą i koordynatorem całego projektu jest (wtedy obecny, teraz już były Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP) hm. Grzegorz Bazydło. Remont został wykonany dzięki naszej wygranej w Budżecie Obywatelskim Miasta Zielona Góra 2018.

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=3995|float=left}

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=3997|float=right}

Uroczystość rozpoczęliśmy apelem chorągwi na Placu Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze, podczas którego upamiętniliśmy 80. rocznicę przejścia ZHP do konspiracji podczas II Wojny Światowej oraz przybrania nazwy Szare Szeregi oraz złożyliśmy wiązankę pod pomnikiem Szarych Szeregów.

Przed odnowionym budynkiem odbyła się ceremonia otwarcia, podczas której podziękowaliśmy Prezydentowi Zielonej Góry, Januszowi Kubickiemu oraz Wioletcie Haręźlak Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych za ogromne wsparcie jakie otrzymaliśmy podczas całego procesu remontu. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które pomogły nam przy realizacji naszego marzenia, ale jesteśmy wdzięczni każdemu kto dołożył choć małą cegiełkę do naszego wielkiego wspólnego sukcesu.

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=3998|float=left}

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=4005|float=right}

Kurator Sądowy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, hm. Grzegorz Woźniak, podziękował także członkom chorągwi, w szczególności hm. Grzegorzowi Bazydło, który został odznaczony Srebrnym Krzyżem za Zasługi dla ZHP. Harcerze z Hufca Zielona Góra ZHP oraz Hufca Nowa Sól ZHP zostali wyróżnieni za swoją pracę podczas Budżetu Obywatelskiego oraz podczas wyprowadzki i prac remontowych, a Komendant Hufca, phm. Jarosław Zasacki, dostał wyróżnienie za poświęcenie i koordynację wyprowadzki.

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=3999|float=left}

{phocagallery view=category|categoryid=219|imageid=4004|float=right}

Po przecięciu wstęgi, zaproszeni goście oraz seniorzy z naszej chorągwi udali się do kawiarenki, a zuchy, harcerze i wędrownicy wzięli udział w grze miejskiej o tematyce Szarych Szeregów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia, a przede wszystkim osobom, dzięki którym powstało nasze Harcerskie Centrum Rozwoju.

{phocagallery view=category|categoryid=219|limitstart=8|limitcount=12}

fot. Karol Czarny

pwd. Joanna Gołucka
Szefowa Zespołu Promocji i Informacji
Hufiec Zielona Góra ZHP

fotorelacja na Facebooku tutaj