Aktualnosci2019, Archiwum

Przedstawiciele chorągwi na spotkaniu z Wojewodą Lubuskim

W siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli Chorągwi Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego, z Wojewodą Lubuskim, Panem Władysławem Dajczakiem. Chorągiew podczas spotkania reprezentowali były Komendant Chorągwi hm. Grzegorz Bazydło wspólnie z Kuratorem Sądowym Chorągwi hm. Grzegorzem Woźniakiem.

Podczas spotkania poruszona została tematyka aktualnego stanu prawnego i finansowego Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, a także aktualne działania jakie podejmują lubuscy harcerze w zakresie kształcenia i rozwoju kadry, także w oparciu o środki pochodzące z ROHiS (Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych) – Wsparcie finansowe jakie otrzymujemy z ROHiS pozwala nam w znaczący sposób zintensyfikować pracę z kadrą w naszym województwie. – podkreślił były komendant hm. Grzegorz Bazydło.

Spotkanie było także okazją do podziękowania za wieloletnią owocną współpracę oraz wsparcie ponad czterystuosobowej reprezentacji lubuskich harcerzy w Zlocie z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Nie zabrakło także tradycyjnego harcerskiego akcentu, jakim jest chusta harcerska Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, która również trafiła w ręce Pana Władysława Dajczaka jako przyjaciela lubuskich harcerzy.