Archiwum, HKI "Czerwona Szpilka"

Pożegnanie Druha Zbyszka Zjawina

W mowie pożegnalnej hm. Robert Ksieniewicz – dla którego Zbyszek był otwierającym drogę harcerską, zacytował ks. Jana Twardowskiego...Człowiek nie ginie po śmierci, nie podlega unicestwieniu, nie zostaje przez nic wchłonięty ale nadal żyje…Przywołał także wiele pięknych chwil, które za sprawą Zbyszka przeżyli członkowie szczepu harcerskiego „Wichura”, którzy tak licznie przybyli na Pożegnanie Druha Zbyszka.

Zbyszek był także żegnany jako znany i ceniony nauczyciel zawodu sulechowskich szkół. Żegnaliśmy Druha Zbyszka w mocnym słońcu, wspominając jakim dobrym był człowiekiem, jak wiele ciepłych chwil krąży wokół nas gdy myślimy o Zbyszku.

Żegnała Go rodzina, znajomi, nauczyciele, uczniowie, sulechowscy harcerze ze sztandarem hufca Babimojsko-Sulechowskiego ZHP, żegnał Zbyszka hm. Grzegorz Bazydło – komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, żegnała Zbyszka kadra instruktorów harcerskich z obozów w Niesulicach, żegnali harcmistrza Zbyszka Zjawina harcerze b. szczepu harcerskiego „Wichura”, członkowie KI „Rodło” i HKI „Czerwona Szpilka”, żegnał Go kapelan lubuskich harcerzy ks. phm Adam Żygadło.

Czuwaj Druhu Zbyszku!

{phocagallery view=category|categoryid=190|limitstart=0|limitcount=12}

hm. Leszek Kornosz

*******

Druh hm. Robert Ksieniewicz  w imieniu Wichurowej braci żegna Druha Zbyszka.

 

******* 

” Śmierć stanowi wyzwanie.
Przypomina, by nie tracić czasu.
Przypomina, by nie zwlekając
powiedzieć innym, jak bardzo się ich kocha”

ks. Jan Twardowski

Wszystkim przyjaciołom, kolegom, koleżankom i sąsiadom; nauczycielom Zespołu Szkół Zawodowych w Sulechowie; braci harcerskiej i instruktorom Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, którzy uczestniczyli w ostatniej ziemskiej drodze Druha Zbyszka składamy najserdeczniejsze podziękowanie.

hm. Aleksandra Zjawin wraz z Rodziną ś.p. Zbyszka Zjawina

 

Pokój mu wieczny w cichej krainie, gdzie ból nie sięga i gdzie łza  nie płynie.

 

*******