Aktualnosci2018, Archiwum

Wszystkim jest z Kubusiem Puchatkiem dobrze

V edycji Rajdu Zuchowego-H-Strzelce-01-IMG 20180525 182226

Tegoroczni uczestnicy V edycji Rajdu Zuchowego „TUPTUŚ” od samego rozpoczęcia czekali na „małe co nie co”, nic w tym dziwnego ponieważ motywem przewodnim naszego spotkania był „Stumilowy las na 100-lecie ZHP”. Było to zadanie współfinansowane ze środków Gminy Drezdenko w ramach dotacji publicznej „TUPTUŚ” i zorganizowane przez Drezdenecki Szczep Harcerski „PUSZCZA” w dniach 25-26.05.2018r.

Po uroczystym apelu i wręcz teatralnym ognisku, na którym prezentowaliśmy nasze interpretacje „Kubusiowych” praw zucha mieliśmy okazję poznać bliżej instruktorów naszego hufca. Zmęczeni ale szczęśliwi i podekscytowani wydarzeniami następnego dnia poszliśmy spać… Kolejny dzień rozpoczął się rozgrzewką poprowadzoną przez druhnę oboźną (dała czadu). Następnie po śniadanku i porannym pląsaniu udaliśmy się na warsztaty plastyczne gdzie wykonaliśmy własnoręcznie prezenty dla naszych kochanych mam (w dniu ich święta). A już kilka chwil później staliśmy zwarci i gotowi do wymarszu aby pokonać upał i swoje słabości. Na każdym punkcie trasy stumilowego lasu spotykaliśmy innego bohatera książki o Kubusiu Puchatku.

Mogliśmy zagrać w „Misie Patysie” razem z Krzysiem, puszczać bańki razem z Kangurzycą i jej Maleństwem, pomóc Prosiaczkowi w odszyfrowaniu wiadomości, poszukać zagubionych marchewek Królika.

Gimnastykowaliśmy się z Tygryskiem, uczestniczyliśmy w lekcji śpiewu z Hefalumpem, odnaleźliśmy wszystkie miodziki Kłapouchego, ułożyliśmy rozsypankę wyrazową Sowy, a na koniec porozmawialiśmy o swoich przygodach z samym Kubusiem Puchatkiem, który w nagrodę wręczył nam swoje „małe co nie co”.

Po powrocie do bazy i pysznym obiadku, niczym Tygrysek wskoczyliśmy w mundury aby podsumować nasze dwudniowe spotkanie.

Cała kadra rajdu jak i opiekunowie stwierdzili jednogłośnie, że Hufiec Strzelce Krajeńskie ma najdzielniejsze ZUCHY w całym Stumilowym lesie i wszystkie gromady zostały zwycięzcami. Byliście niesamowici! Dziękujemy:  8 SGZ „Nocne Ptaszki”; 49 DGZ „Mali Apacze” i 22 DGZ „Mali Odkrywcy” – 8 km w taki upalny dzień to nie lada wyczyn, a w dodatku z uśmiechem na ustach. Rośnie nam niesamowita kadra. Do zobaczenia ….   Czuj!!!

Komendantka V edycji Rajdu Zuchowego „TUPTUŚ”

sam. Sara Gaweł