Aktualnosci2017, Archiwum

Rozkaz specjalny Komendanta Chorągwi

Związek Harcerstwa Polskiego                            Zielona Góra, 29.04.2017 r.
Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej

Rozkaz specjalny S2/2017

Dziś dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas na wieczną wartę dh hm. Bogdan Rejer, członek Komisji Rewizyjnej Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego „Czerwona Szpilka”. Druh hm. Bogdan Rejer od początku swojej drogi instruktorskiej zaangażowany był w pracę różnych zespołów naszej Chorągwi. Wspaniały organizator wielu przedsięwzięć chorągwianych, dobry duch tej Chorągwi.

Druh Bogdan był z nami od zawsze. Ciągle z uśmiechem na twarzy, przyjaznym spojrzeniem i niesamowitym poczuciem humoru. Swoją pogodą ducha, dynamiką i ciągłą gotowością do pomocy wyróżniał się wśród instruktorów. Był człowiekiem działania, zawsze mogliśmy na niego liczyć i korzystać z jego umiejętności organizacyjnych. Harcerstwo było dla niego miejscem realizacji swoich pasji, ale też potrafił wiele dać tej organizacji. Uwieczniał swoim aparatem fotograficznym najważniejsze wydarzenia naszej Chorągwi.

Druh Boguś (bo tak do niego mówiliśmy), pozostanie w naszej pamięci jako wierny i lojalny przyjaciel, energiczny człowiek, często z zawadiackim, ale niesamowicie ciepłym poczuciem humoru i posiadający to „coś”, co trudno określić czym było, ale dh Boguś to miał.

Cześć Jego Pamięci!

 

Druhny i Druhowie

1) Ogłaszam żałobę w Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP trwającą do 31.05.2017 r.

2) Polecam odczytać rozkaz specjalny na zbiórkach drużyn.

3) Polecam okryć kirem sztandary harcerskie.

4) Polecam nałożyć czarne opaski na krzyże harcerskie.

 

CZUWAJ!

/hm.Artur Doliński/