Aktualnosci2016, Archiwum

60 lecie Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP – List Komendanta Chorągwi

Zielona Góra 20.04.2016 r.

                                                    Druhny i Druhowie,

Zwracam się prośbą, która chciałbym, aby tym razem wybrzmiała jak harcerski rozkaz do podjęcia w środowiskach opracowania publikacji o harcerstwie lubuskim na przestrzeni 60 lat. W 2017 roku obchodzimy jubileusz 60-lecia naszej Chorągwi i przez tą publikację pragniemy udokumentować dzieje hufców. To ważna książka, która będzie stanowiła dla harcerzy i instruktorów świadectwo naszego harcerstwa, ukazywać będzie naszą tożsamość w regionie rysując część jego historii.

Parafrazując słowa poety …spieszmy się …. tak szybko odchodzą…. zachęcam do intensywnej pracy, aby jak największa liczba instruktorów mogła przeżyć jeszcze raz swój czas instruktorskiego aktywnego życia. Publikacja będzie zawierać dzieje naszego harcerstwa na ziemi lubuskiej w latach 1957-1989 (kryptonim: Wczoraj), 1989-2016 (kryptonim: Dzisiaj), 2016 – (kryptonim Pojutrze).

Rozkazuję zatem powołać w środowiskach hufców zespoły redakcyjne i składy tych zespołów do 30.04.2016 roku podać do Biura Komendy Chorągwi.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie publikacji, redaktorem naczelnym, został dh hm. Marek Musielak przewodniczący Chorągwianej Komisji Historycznej.

Publikację planujemy wydać latem w 2017 roku, promocja książki odbędzie się podczas Zlotu Chorągwi.

W załączeniu przesyłamy informacje przygotowane przez Chorągwiany Zespół Redakcyjny.

   Z harcerskim pozdrowieniem

                  Czuwaj!

Komendant Chorągwi ZL ZHP

hm. Artur Doliński