Aktualnosci2016, Archiwum

„Szukamy wiosny” w Murzynowie

2015-03-19-03-ZD-Skwierzyna-szuka-wiosny

Pod takim hasłem zuchy i harcerze ze ZD Skwierzyna, przepędzali Zimę na biwaku 19.03.2016, który był zorganizowany przez harcerkom z 5 DH „Platany” z Murzynowa. Obudzeni pięknym słonecznym porankiem, niestety wszystko co dobre trwa krótko i piękna pogoda również. Ale nikt się nie przestraszył i wyruszył w trasę. Chociaż krótka, nie była łatwa.

Na początek wszyscy wykonali Marzannę-symbol Zimy, następnie przenieśli ją nad rzekę Wartę, by tam w okrutnych ogniach spalić wszystkie zimowe ślady. Przedsięwzięcie to nie było łatwe, zimowy przeszywający wiatr, chronił pannę Marzannę, utrudniając przeniesienie jej nad brzeg rzeki. Wiosna zwyciężyła, symbol zimy został spalony, a kiedy dogasał ostatni płomyk palącej się bibułowej sukienki, powolutku i nieśmiało wyszło słoneczko, które pozostało do zakończenia całego biwaku. Do grona członków ZHP podczas biwaku, dołączyło dwóch zuchów Adam i Tatiana po złożeniu Obietnicy Zucha i trzy harcerki Lidia, Aleksandra i Wiktoria. Po złożeniu „Przyrzeczenia Harcerskiego” na ich mundurach zabłysł Krzyż Harcerski. Mamy nadzieję, że pomysłowe harcerki z Murzynowa, poszukiwanie wiosny wniosą na stale do kalendarza harcerskich imprez.

Z harcerskim pozdrowieniem
phm.Beata Gunia
„Czuwaj”