Aktualności2015, Archiwum

Już po X Festiwalu Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Żeglarskiej

2015-11-28-01-Festiwal-Piosenk-Harc-H-Nowa-Sol

28 listopada 2015 roku odbył się X Festiwal Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Żeglarskiej „Muzyka Łączy Pokolenia” zorganizowany przez Hufiec Nowa Sól ZHP przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Nowej Soli. Wydarzenie miało na celu integrację środowisk harcerskich oraz pokazanie piosenki jako jednej z form wyrażania emocji. Harcerze ukazali, że można spędzać czas otaczając się kulturą, jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania, zamiłowania artystyczne, a przy okazji przełamywać swoje słabości na scenie. Sama nazwa Festiwalu „Muzyka Łączy Pokolenia” pokazuje, że współdziałamy z osobami w różnym wieku. Spełniając hasło przewodnie festiwalu został on otwarty występem Krzysztofa Białas-Heltowskiego wraz z synem Adasiem. 

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 12 zespołów liczących łącznie przeszło 200 osób od zucha po seniora. Wykonawcy zaprezentowali piosenki harcerskie, żeglarskie oraz turystyczne wkładając wiele serca zarówno w aranżację, jak i wyposażenie w rekwizyty adekwatne do wykonywanych utworów. 

Jedną z atrakcji Festiwalu był jubileuszowy tort. Świeczki zdmuchnęła najmłodsza zuchenka w towarzystwie najstarszej stażem komendnackim instruktorki. Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali pysznymi ciastami przygotowanymi przez rodziców harcerzy zrzeszonych w Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. 

Myślę, że X Festiwal długo pozostanie w naszej pamięci. Na pewno będziemy kontynuować organizacje wydarzenia, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy na XI edycję!

 

hm. Bogumiła Jastrzębska