Aktualności2015, Archiwum

hm. Wiesław Cieśla odszedł na wieczną wartę

imagesCAB51FBH

 imagesCAB51FBH      Z ogromnym bólem zawiadamiamy
                  27 czerwca 2015 r.
          odszedł na wieczną wartę

                  IMG 0152b

  Harcmistrz por.  Wiesław Cieśla ps. „Wacek”

Członek konspiracyjnej Organizacji Harcerzy ZHP Szare Szeregi. Odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Warszawskim Krzyżem Powstańczym. Harcerz od 1941 roku, były Komendant Hufca Zielona Góra ZHP, członek Kręgu Seniorów „Czerwona Szpilka”, wieloletni przewodniczący Chorągwianej Komisji Historycznej, autor książek „Pierwsza Zawiszacka”, „Dziś ,jutro, pojutrze”. Wspaniały człowiek , mający ogromny autorytet i szacunek nie tylko w środowisku harcerzy.

CZUWAJ DRUHU WIEŚKU

 2WC-Kruszew-1942 2Zastęp kadrowy I Drużynycz1 3WCNa szczycie Śnieżki 1950r Dh-Wiesiu wacek4 WC-CzSz-2010-10-15-Świdnica2a

*****

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11:30 w czwartek 2 lipca 2015 roku na Cmentarzu Komunalnym (starym) w Zielonej Górze przy ul.Wrocławskiej.

*****

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP hm. Artur Doliński wydał Rozkaz Specjalny S2/2015 z dnia 28.06.2015 w którym m.in. ogłosił do 15 lipca br. żałobę we wszystkich jednostkach organizacyjnych Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP.

Pełny tekst Rozkazu

*****

2011-02-22-DMB-Benefis-WCiesla-CzSz-27c

Wiesiu,będzie nam Ciebie bardzo brakowałoHarcerze z „Czerwonej Szpilki”
zdjęcie : Benefis hm.Wiesława Cieśli 22.02.2011

 

2009-10-07c-wwwOd dłuższego czasu czuliśmy, że Druh Wiesław Cieśla przygotowywał nas na swoje odejście. Skrupulatnie opracował wspomnienia z najważniejszych wydarzeń swojego bogatego życia, w którym przeplatały się bolesne doswiadczenia pokolenia wojennego z pełnymi pasji działaniami skierowanymi do młodych. Mogę być dumna, że dane mi było uczestniczyć w dążeniach Druha Wieśka do utrwalania etosu Szarych Szeregów. 
Dziękuję za pozostawione nam „ślady pamięci” – hm. Helena Jakubowska 
zdjęcie: Uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji 70-lecia powstania Polskiego Państwa Podziemnego 07.10.2009


2014-09-26-09-Wieczor-autorski-W-Ciesli
Druh Wiesław Cieśla stał na straży pamięci o patriotycznych postawach i czynach harcerzy w czasie II wojny światowej. Dziękuję Druhu za wspomnienia z Powstania Warszawskiego, którymi dzieliłeś się z nami w swoich książkach oraz na spotkaniach instruktorskich. Nie zapomnimy! –  hm. Krystyna Stech
Zdjęcie: Wieczór autorski Druha Wiesława Cieśli 26.09.2014

 

2008-08-01 64 rocznica Powstania Warszawskiego-09a  „ To ciekawe, że człowiek nie ginie po śmierci,
      nie podlega unicestwieniu, …… ale nadal żyje.
      Dzięki temu niebo stanowi dopełnienie człowieczeństwa.
      Ukazuje wielką wartość człowieka”
                                         ks. Jan Twardowski

Dla nas harcerzy i instruktorów ZHP tutaj na Ziemi Lubuskiej Druh Wiesława Cieśla był człowiekiem wielkiego formatu – nauczycielem, instruktorem, którego słuchaliśmy i z którym robiliśmy harcerską robotę w Harcmistrzowskim Kręgu Instruktorskiego „Czerwona Szpilka”.
Żegnaj Druhu Wieśku! – hm. Aleksandra Zjawin
Zdjecie: 64 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 1.08.2008 roku.