Aktualności2015, Archiwum

Rajd harcerski „Wędrówka Alana” w Hufcu Sulęcin

W dniach 15-17 maja w Gliśnie odbył się drugi rajd harcerski „Wędrówka Alana” zorganizowany przez 2DH Wataha.

Pierwszego dnia odbyła się gra flaga i jak to zawsze na rajdach bywa ktoś coś musi zgubić. Jedna z flag została tak skutecznie ukryta że nawet patrol który ją chował nie wiedział gdzie jest. Kiedy wszyscy odpoczęli po wielkich poszukiwaniach odbyła się gra nocna. Polegała ona na chodzeniu po Gliśnie, znajdowaniu i odpowiadanie na wilcze pytania rozwieszone w całej miejscowości.

W sobotę wstaliśmy z samego rana i tuż po siódmej wyszliśmy na grę dzienną. Liczyła ona około 25 km i 13 punktów kontrolnych o różnych zadaniach np. pływanie kajakiem, przeprawa przez bagna, szybkie zbicie taboretu, rozstawienie namiotu na czas czy strzelanie z wiatrówki. Na uroczysku w Żubrowie czekał na nas obiad przygotowany przez Panie z KGW Glisno i oczywiście wszystkim smakował. W zadaniach zbierało się punkty i jak to zwykle bywa można było zdobyć ciekawe nagrody. Były dwie kategorie patrol starszo harcerski oraz wędrowniczy.

W kategorii starszoharcerskiej:

  • I m-ce zajął patrol Krąg ze Słubic,
  • II m-ce zajął patrol Delta z Cybinki,
  • III m-ce zajął patrol Płomyki z Trzemeszna.

W kategorii wędrowniczej:

  • I m-ce zajął patrol Red One z Sulęcina,
  • II m-ce zajął patrol Cygnus ze Smogór.

Nagrody były bardzo ciekawe od sportowych po rzeczy przydatne w terenie.

Zabawa była bardzo fajna i mam nadzieję że w przyszłym roku będą same pierwsze miejsca i równie smaczny obiad :).

Dh Kornelia Figiel, pwd. Karina Apanowicz