Aktualności2015, Archiwum

I Rajd „Szlakiem Wilków Morskich” w Hufcu Sulęcin ZHP

I Rajd Harcerski „Szlakiem Wilków Morskich” zorganizowany przez 9 DH „Płomyki” odbył się w dniach 20-22.03.2015r. w Trzemesznie, przy wsparciu finansowym ze strony radnych: p. A.Miglujewicza oraz p. B.Dudasz. Rajd miał charakter integracyjny, bo patrole były mieszane, i zarazem fabularny, gdyż w czasie jego trwania każdy uczestnik wcielał się w rolę pirata. Tuż apelu odbył się happening, w trakcie którego każda załoga pod dowództwem swojego kapitana zmagała się z pirackimi zadaniami: wykonanie tatuaży, szycie bandery, nauka piosenki „Pacyfik” i oczywiście szukanie skarbu.

Wieczór  upłynął załogom przy dźwiękach muzyki szanty, gdyż jego główną atrakcją był koncert w wykonaniu dh Miłosza, dh Darka, dh Mateusza, dh Michała, dh Macieja oraz dh Krzyśka.

 Kolejnego dnia załogi zmagały się w biegu harcerskim na trasie ok. 15 km. Rywalizacja obejmowała m.in. strzelanie z wiatrówki, holowanie improwizowanego statku marki Opel, stawianie sztaksla, przejście po moście linowym czy smażenie jajka na folii aluminiowej. Każda załoga musiała również zbierać śmieci na wyznaczonym odcinku trasy. Największym zainteresowaniem cieszył się punkt z grochówką gotowaną nad ogniskiem. Po powrocie do bazy kolejnym smacznym punktem programu był piracki tort dla każdej załogi.

Wyniki końcowe współzawodnictwa wyglądały następująco:

  • I miejsce „Niezłomny Tytanik”- dh Karina AKO Apanowicz
  • II miejsce „Myszy Lądowe”- dh Jakub SOBOL Sobecki
  • III miejsce „9 rozbójników i hipis”- dh Mateusz MISIEK Sikora
  • IV miejsce „Pirackizad”- dh Alicja ALFA Apanowicz

Wszystkim odważnym gratulujemy podjęcia wyzwania i stawienia się na pokładzie I Rajdu „Szlakiem Wilków Morskich”. Każdy uczestnik rajdu udowodnił, że zasługuje na miano prawdziwego pirata.

 phm. Natalia Wójcik, hm. Wiesław Wójcik