Aktualności2014, Archiwum

Harcbieg w Miedzyrzeczu

11 listopada, jak co roku zuchy, harcerze i instruktorzy uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Niepodległości. O godz. 10.30 rozpoczęła się msza za Ojczyznę z udziałem władz miasta, żołnierzy 17 WBZ, pocztów sztandarowych oraz mieszkańców miasta. Po mszy wszyscy udali się pod Pomnik tysiąclecia Państwa Polskiego gdzie odbył się apel poległych, salwa honorowa, a delegacje urzędów, zakładów pracy, szkół pod Pomnikiem złożyły wiązanki kwiatów w hołdzie poległym za Ojczyznę. Harcerze wraz z żołnierzami pełnili wartę honorową.

Po miejskich obchodach Święta Niepodległości, międzyrzeccy harcerze i instruktorzy ruszyli w 5 kilometrową trasę w ramach I Edycji Ogólnopolskiego Harcbiegu. Trasę marszobiegu wyznaczyły miejsca pamięci narodowej na terenie miasta. Odwiedziliśmy kolejno: Pomnik Powstańców Wielkopolskich, mogiłę Powstańców Wielkopolskich oraz grób Ofiar Katynia i Smoleńska, 17 Wielkopolską Brygadę Zmechanizowaną, międzyrzecki zamek z Męczennikami i skwer Weteranów II Wojny Światowej – zapalając wszędzie znicze pamięci.

Bieg zakończyliśmy przy pomniku 1000 – lecia Państwa Polskiego kręgiem. Marszobieg ukończyliśmy przebiegając 5,23km w czasie 1,22 h.
Uczestnicy biegu: zarejestrowani- phm. Maria Sobczak – Siuta, phm. Hanna Barczewska,dh. Agnieszka Maik, dh. Paweł Korzeń, dh. Martyna Matuszewska, dh. Martyna Szukała, dh. Adrian Portała.
Uczestnicy towarzyszący -niezarejestrowani dh. Dariusz Koban, dh.Simona Szudra, dh. Jowita Szudra, dh. Edwin Szudra, dh.Nikola Zaremba, dh.Jakub Litwin, dh. Agnieszka Korzeń, dh.Sandra Podyma, dh. Helena Pacuła.

                                                Dziękuję wszystkim za udział w Harcbiegu.
Komendantka Szczepu ZHP „Płomienie”
phm. Hanna Barczewska