Aktualności2014, Archiwum

Wizyta J.E. Ks. Bp. dr. Stefana Regmunta na Zlocie.

 2014-08-25-Zlot-Niesulice-Wizyta-bs-Regmunta-0723 sierpnia 2014 roku uczestnicy Zlotu Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP gościli  Ks. Bp dr Stefan Regmunta. Po raz pierwszy lubuscy harcerze mieli okazję spotkać się z biskupem diecezjalnym w obozowych warunkach. Wizyta, która trwała blisko trzy godziny obfitowała w wiele wspaniałych, często zaskakujących chwil. Po przyjęciu meldunku od hm. Leszka Kornoszahm. Tadeusza Strażewicza , ksiądz biskup obejrzał wystawę, spotkał się z przewodniczącym Rady Chorągwi phm. Zbigniewem Michalakiem, komendantką ZD Skwierzyna hm. Haliną Matysik hm. Bogumiłem Rejerem – członkiem HKI „Czerwona Szpilka”. Po zwiedzeniu miejsca obozowego ks. bp  wraz z sekretarzem ks. kan. Stanisławem Brasse i kapelanami ks. Pawłem, ks. Adamemks. Michałem udał się do zlotowej zakrystii. Uroczystą mszę świętą poprzedziły życzenia imieninowe dla ks. bp Stanisława, przyjęcie w poczet Zlotowiczów oraz wyróżnienie statuetką „Przyjaciel Chorągwi ZHP”. Podczas mszy św. ks. bp Stefan Regmunt odniósł się m.in. do harcerskiej lilijki jako drogowskazu postępowania harcerza.  Po mszy św. był wspólny posiłek w zlotowej stołówce podczas, którego ks. bp rozmawiał z uczestnikami zlotu. Następnie udaliśmy się do kawiarenki zlotowej „Jagódka”, gdzie przy kawie i zlotowych wypiekach toczyły się rozmowy i wpisy do kronik. Kawiarenka była ostatnim etapem wspaniałej wizyty J.E. Ks. Bp dr Stefana Regmunta na Zlocie.

      2014-08-25-Zlot-Niesulice-Wizyta-bs-Regmunta-02 2014-08-25-Zlot-Niesulice-Wizyta-bs-Regmunta-17 2014-08-25-Zlot-Niesulice-Wizyta-bs-Regmunta-14

    więcej