Uncategorized

Impuls w próbie

W imieniu Centralnej Szkoły Instruktorskiej zapraszamy kadrę instruktorską na warsztaty „Impuls w próbie”.

Jeśli szukasz wiedzy i umiejętności, inspiracji, wsparcia, pogłębionej dyskusji, potrzeby analizy swoich doświadczeń w pełnieniu roli opiekuna prób na stopnie instruktorskie – warsztat „Impuls w próbie” jest właśnie dla Ciebie!

Co wyróżnia tę propozycję? Zapraszamy do wspólnej pogłębionej dyskusji nad ideą stopnia. Popatrzymy na program próby z perspektywy innej niż z punktu widzenia wymagań. Porozmawiamy o tym, jak próba może efektywnie oddziaływać na środowisko harcerskie.

Co wyniesiecie z warsztatów?

 – dwa kompletne, dobre programy prób na stopień przewodnika/przewodniczki ułożone w czasie warsztatów,

– poradnik dla opiekuna i podopiecznego pomocny w przygotowaniu próby na stopień,

 – ciekawe narzędzia wspierające analizę podopiecznego,

 – cenne doświadczenie wymiany myśli i konkretnych rozwiązań prowadzenia rozmów i pracy z podopiecznym, a także stały dostęp do bazy materiałów, jakie wypracowane zostaną w każdej kolejnej edycji tej formy kształceniowej.

Warsztaty obejmują 3 lub 4 spotkania on-line oraz dedykowane są instruktorom z minimum otwartą próbą na stopień podharcmistrza.

Zależy nam na tym, aby impuls szedł dalej! Każdy z uczestników warsztatów będzie mógł wziąć udział w dodatkowym czwartym spotkaniu, a następnie sam poprowadzić identyczny warsztat w swoim środowisku, otrzymując pełen pakiet materiałów. Przyjmij impuls od nas i podaj go dalej!

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 13 września br. Wypełnijcie jedno ze zgłoszeń:

a. warsztat podstawowy (3 spotkania – 20, 21 i 27.09.2021) 

b. warsztat mistrzowski (4 spotkania – 20, 21, 27 i 28.09.2021)

Liczba miejsc jest ograniczona, zachęcamy do niezwlekania z decyzją o udziale w warsztatach. O przyjęciu na warsztaty decydować będzie pełniona funkcja oraz chęć prowadzenia warsztatów w swoich chorągwiach.

Informacje również dostępne w INTRANECIE.