Aktualności2014, Archiwum

Kurs przewodnikowski w Hufcu Gorzów Wlkp. ZHP.

W dniu 17 października w Hufcu ZHP Gorzów Wlkp. rozpoczął się Kurs Przewodnikowski. W zajęciach uczestniczą 22 osoby z hufców Gorzów Wielkopolski, Strzelce Krajeńskie, Myślibórz, Międzyrzecz, Słubice. Komendantem kursu jest hm. Marta Czerepowicka. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra instruktorów, która nie pierwszy raz organizuje tego typu kurs.

Od piątku uczestnicy mieli okazję się zintegrować oraz wziąć udział w zajęciach z zakresu: Podstaw Wychowawczych ZHP, celów roli i misji ZHP, kultywowania tradycji i historii w systemie wychowawczym ZHP. Poszerzyli również swoja wiedzę z zakresu Statutu ZHP, regulaminów, planowania własnego rozwoju oraz skutecznych metod pracy instruktorskiej. Przed uczestnikami jeszcze jeden weekend pełen wrażeń.

         pwd. Łukasz Fabich
Szef Zespołu ds. Promocji Hufca