Dnia 13 grudnia o godz. 17.00 z pod harcówki w Drezdenku wyruszyła delegacja naszego hufca do Zakopanego po BŚP. O godz. 1.00 dotarliśmy do Krakowa i w tamtejszej szkole spędziliśmy noc. Po śniadaniu rozpoczęło się zwiedzanie Krakowa, tam też zjedliśmy ciepły posiłek. Następnie ruszyliśmy w dalszą drogę, aby wziąć udział w uroczystościach przy grobie Olgi i Andrzeja Małkowskich. Po uroczystościach na cmentarzu wyruszyliśmy na Krupówki, gdzie wszyscy zjedli ciepłą pyszną grochówkę.
O godz. 21.00 przejechaliśmy do Sanktuarium na krzeptówkach, gdzie czekało na nas ognisko i ciepły bigos oraz setki harcerzy.
O godz. 22.30 rozpoczął się koncert w sanktuarium i oczekiwanie na słowackich skautów, którzy dotarli do nas z BŚP o godz. 1.10.
Światełko odebraliśmy z rąk druhny naczelnik i od razu ruszyliśmy w drogę powrotną.
O godz. 9.00 15 grudnia br. Dojechaliśmy do Sulechowa na zaproszenie ks. Henryka Wojnara. Światełko przekazaliśmy w tamtejszym kościele. Po mszy świętej ksiądz ugościł nas po staropolsku na swojej plebani. Po śniadaniu ruszyliśmy prosto do Drezdenka, gdzie czekała na nas delegacja Powiatowego Związku Drużyn ZHP Wałcz. O godz. 14.30 rozpoczęła się Masza harcerska w Kościele Parafialnym w Drezdenku. Mszę prowadził ks. Waldemar Piątek – kapelan Chorągwi Zachodniopomorskiej. W mszy św. Udział wzięły delegacje Hufca Trzcianka i Chorągwi Zachodniopomorskiej. O godz. 16.20 światełko zostało przekazane na Wigilii Miejskiej w Strzelcach Kraj.
Jacek Różański
Komendant Hufca Strzelce Kraj.