Aktualności2013, Archiwum

Punkt konsultacyjno-interwencyjny „Wychowawco nie jesteś sam”

Punkt konsultacyjno-interwencyjny
chcemy zabezpieczyć nauczycieli w sytuacjach trudnych,

w których doświadczyli kontaktu z agresorem i nie mogą poradzić sobie z tym co się stało, szukają wsparcia, skonsultowania dalszych reakcji i ustanowienia relacji z agresorem. Zrobiliśmy sondaż w szkołach pytając o akceptację pomysłu punktu konsultacyjno-interwencyjnego. Koncepcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Chcemy, aby punkt był czynny w każdy piątek od godziny 16:00 do 18:00. Piątek stanowić może dobry termin, aby przepracować przed weekendem sytuację i z inną gotowością i nastawieniem rozpocząć w poniedziałek nowy tydzień pracy. Dyżur pełnić będą doświadczeni psycholodzy i pedagodzy (praktycy)  związani również z Uniwersytetem Zielonogórskim