Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018lato-01 

 

Chorągwiany Kurs Drużynowych Wędrowniczych już za nami

„Kto chce wejść na szczyt, mu­si zaczy­nać od dołu, a po­tem iść krok za kro­kiem, nie przys­pie­szając go. Zły to ta­ter­nik czy al­pi­nis­ta, który zaczy­na wspi­naczkę w góry od zry­wu i wiel­kiego wy­siłku. Dob­ry - idzie krok za kro­kiem, po­woli, spokojnie”. Stefan Wyszyński

2016-03-06-01-Choragwiany-Kurs-Druz-WedrRW-2Za słowami Wyszyńskiego można rzec, że i nasz kurs - nasza wędrówka - powolnym krokiem przybliżyła kursantów do wejścia na szczyt, bowiem 6 marca wszyscy, którzy przybyli do Gorzowa i przez dwa ostatnie weekendy ostro się szkoli z metodyki wędrowniczej, otrzymali z rąk komendantki kursu hm. Marty Czerepowickiej, dyplom ukończenia kursu, który uprawnia ich do bycia pełnoprawnym drużynowym wędrowników.

Nasz kursowy biwak dobiegł końca, ale wędrówka dopiero się zaczęła (zgodnie z ostatnimi słowami na kursie: „Po wejściu na szczyt, oprócz pięknych widoków, łatwo zobaczyć kolejny szczyt, na który warto się wspiąć”). Dzięki zajęciom przeprowadzonym przez Lubuski Referat Wędrowniczy (który stanowił kadrę kursu), siedmiu wspaniałych kursantów z Gorzowa, Strzelec, Witnicy i Słubic opanowało wszystkie niezbędne umiejętności oraz zdobyło wiedzę potrzebną do założenia, prowadzenia i działania na polu służby na rzecz rozwoju drużyn wędrowniczych w naszej chorągwi. 2016-03-06-02-Choragwiany-Kurs-Druz-WedrDzięki intensywnym zajęciom każdy już wie, jaką rolę pełni drużynowy, jakie zadania stoją przed nim i jak poradzić sobie z obowiązkami związanymi z dobrym sprawowaniem powierzonej przez drużynę funkcji, aby jego wędrownicy śmiało kroczyli drogą rozwoju i służby. Nasz Everest zdobyty, teraz czas aby Justyna, Magda, Marcin, Iwona, Ola, Paulina i Bartek, rozpaleni wędrowniczą watrą, wskazali innym drogę na ich szczyt. Wierzymy, że będą dobrymi towarzyszami drogi, którą obiorą ich wędrownicy.

Referat dziękuje wszystkim za udział w kursie i wierzy, że nadchodzące zmiany przyczynią się do ponownego rozpalenia nowych ognisk w naszym środowisku, a wędrownicy dzięki swojej służbie, pasji oraz motywacji, zmienią oblicze naszej chorągwi na lepsze… Bo gdzie kilku wędrowników razem, tam zawsze jest moc i zabawa!

Komenda kursu: hm. Marta Czerepowicka, phm. Mariusz Groblica, pwd. Ewelina Uss
kadra kursu: pwd. Dariusz Cichała, pwd. Bartosz Guścin, HO Mikołaj Mikołajewski, HO Ula Szkwarek

Referat Wędrowniczy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

 

 

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy