baner-naglowek-11-2019 03b

Informator kształceniowy nr 2/2019

Druhny i druhowie,

zapraszam do zapoznania się z informacjami kształceniowymi.

1. Zapisy potrzeb szkoleniowych  https://link.do/zapiszsie

Niniejszy link nie jest narzędziem jednorazowym. Prosimy aby był w stałym wykorzystaniu przez zainteresowanych instruktorów, członków Komendy Hufców oraz Komisje Stopni Instruktorskich oraz HZKK. Dzięki temu ChZKK będzie stale informowany o potrzebach i będzie również mógł bezpośrednio kontaktować się z osobami zainteresowanymi aby oferować im dopasowane szkolenia.

2. Harmonogram wydarzeń kształceniowych do końca roku

Założenie jest takie, że wraz z rozwojem CHZKK pojawi się oczywiście więcej form.

Miesiąc

Wydarzenie

Spotkanie kadry programowej i kształceniowej

9-10.02.2019

Kwiecień

Spotkanie/warsztaty kształceniowe la osób posiadających odznaki kadry kształcącej i nie tylko

27.04.2019

Szkolenie dla KSI

24-26.05

Kurs podharcmistrzowski

I zjazd 11-13.10.2019

Warsztaty "Skuteczne kształcenie czyli jak uzyskać zamierzony efekt"– warsztaty dla kształceniowców

26.10.2019
Ruszyły zapisy

Kurs podharcmistrzowski

II zjazd 8-11.11.2019(4 dni!)

Kurs podharmistrzowski

III zjazd 6-8.12

3. Każdy Hufiec powinien posiadać HZKK a jeśli go aktualnie nie posiada - realizować zatwierdzony plan naprawczy. Aktualne działania m.in. zbiórka w Łagowie to zaplanowana przez CHZKK aktywna pomoc aby poprawić obecny stan jaki posiadamy w naszej Chorągwi. Prosimy o zaangażowanie w tym temacie. Kolejne spotkanie osób odpowiedzialnych za kształcenie planujemy w formie warsztatów: 26.10.2019. Zapisy:  https://tiny.pl/tf34b

4. Prosimy również o pilnowanie terminowego zatwierdzania kursów realizowanych przez Hufce. Każdy Hufiec, który ZKK nie posiada a planuje realizację kursu pwd lub kursu druzynowych powinien dostać pozytywną ocenę CHZKK przed opublikowaniem rekrutacji na kurs. Osobą wyznaczoną do zatwierdzania kursów jest druh Michał Paprotny   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

5. W celu poprawy kontaktu z instruktorami zajmującymi się kształceniem proszę aby każdy Hufiec podał adres mailowy do wszystkich takich osób z wyszczególnieniem funkcji pełnionych przez te osoby.

6. W związku z planowanym kursem podharcmistrzowskim zapraszamy do współpracy instruktorów w stopniu harcmistrza i doświadczonych podharcmistrzów do prowadzenia zajęć. W tym celu należy skontaktować się ze mną i napisać w kilku słowach/zdaniach krótko w jakich obszarach związanych z kształceniem podharcmistrzów możemy się z druhną/druhem kontaktować. Na takie informacje będę czekać do 15 sierpnia. Uprzejmie proszę o kontakt mailowy.

Czuwaj!
)

Szefowa ChZKK

Informator kształceniowy nr 1/2019

Druhny i druhowie,

przesyłam garść informacji kształceniowych. Szczegóły aktualnych działań CHZKK będą przedstawione w Łagowie podczas spotkania z kształceniowcami.

1. Przy specjalnej współpracy pomiędzy Chorągwiami: Ziemi Lubuskiej oraz Dolnośląskiej, zapraszamy instruktorów do udziału w kursie kadry kształcącej FORSZUB. Dla uczestników przygotowane zostało dofinansowanie w wysokości 200zł szczegóły dofinansowania dostępne będą u mnie.

Proszę po wypełnieniu ankiety rekrutacyjnej napisać do mnie wiadomość i przekażę informacje w jaki sposób opłacić kurs.

Zgłoszenia na kurs w formie ankiety będą dostępne tylko do końca jutrzejszego dnia. Prosimy o przesłanie tej informacji do zainteresowanych instruktorów w Waszych środowiskach.

Ankieta zgłoszeniowa:   http://bit.ly/kkk_19_ankieta

Informacje w załączniku.

2. Zapraszamy do udziału w kursie drużynowych wszystkich metodyk EKOSYSTEM organizowanym dla osób dorosłych 35+. Ostatnio było kilka pytań na ten temat, dlatego wysyłam informacje.

35+ jest kwestią umowną - młodsze i pełnoletnie osoby również będą miały możliwość startowania w rekrutacji.

Miejsce: Dom rekolekcyjny "Ostoja" w Spale

I zjazd 30.08-1.09
II zjazd 20-22.09
III zjazd 4-06.10

Rekrutacja zostanie otwarta:15.05.2019 r.

Koszt: 250zł

Organizator: Wydział Pracy z Kadrą GK ZHP