Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018-jesien-02a 

 

Obchody Dnia Niepodległośći ZD Zbąszynek

Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Zbąszynek rozpoczęła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zbąszynku, odprawiona przez Księdza Dziekana Zdzisława Przybysza w intencji Ojczyzny. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: PZW Gminne Koło w Zbąszynku, Polskiego Związku Działkowców, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogozińca, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego ze Zbąszynka, gminnych placówek oświatowych, delegacje jednostek organizacyjnych Gminy, władze Gminy oraz mieszkańcy. Po Mszy Św. nastąpił przemarsz ulicami Zbąszynka, prowadzony przez uczniów z Ogniska  Muzycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wlkp., pod pomnik Chrystusa Króla.

Przybyłych mieszkańców i gości powitał Komendant Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku hm. Zbigniew Buśko. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, który w krótkim przemówieniu przywitał przybyłych gości, dziękując za obecność i wspólne uczczenie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego. Delegacje instytucji, stowarzyszeń i zakładów pracy oddały hołd i złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla. Zakończeniem oficjalnych obchodów była uroczysta salwa armatnia  na cześć naszej niepodległości. 

W Zbąszyniu uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 8.45 podniesieniem flagi narodowej na Rynku w obecności pocztów sztandarowych jednostek OSP, władz samorządowych, gości oraz zbąszyńskich stowarzyszeń i organizacji. Następnie zgromadzeni udali się na mszę świętą w intencji ojczyzny do kościoła NMP Wniebowziętej. Po zakończeniu mszy dalsza część obchodów odbyła się na Placu Wolności, gdzie corocznym zwyczajem delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Do zgromadzonych przemówił włodarz gminy oraz gość - Poseł Rzeczypospolitej Polskiej - Jakub Rutnicki.

W obu miastach harcerze rozdawali mieszkańcom wcześniej przygotowane wiatraczki okolicznościowe. Fotorelacja

Relację z Obchodów otrzymalismy od Komendanta ZD Zbąszynek hm. Zbigniewa Buśko

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

baner boczny-2019-w04c-zakoncz

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy