Strona internetowa Hufca

Odeszła na wieczną wartę

imagesCAB51FBHZ ogromnym żalem zawiadamiamy że odeszła na wieczną wartę

Druhna harcmistrzyni Władysława Orzeł
                     drużynowa 10 NS "Dreptaki"

hm. Władysława Orzeł zmarła 15.12.2016 r. Pogrzeb odbył się 19.12.2016 w Przytocznej.

Znana jako dh. Jola. Była założycielką X Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku ,,Dreptaki’’ Domu Pomocy Społecznej nr 38 w Rokitnie, gdzie pracowała jako instruktor terapeuta zajęciowy. Drużynę Dreptaki prowadziła przez całe swoje zawodowe życie, aż do odejścia na emeryturę. Jeździła z nimi co roku na obozy do Łukęcina i później do Pobierowa. Była wzorem drużynowej i wychowawcy. Cechowała ją niezwykła cierpliwość  i rzetelność w pracy. Drużyna działa nadal, a drużynowym został syn dh. Joli, phm. Bartek Orzeł.

CZUWAJ DRUHNO JOLU!

hm. Halina Mąderek-Matysik
Komendant ZD Skwierzyna ZHP

*****

kondolencjeDruhna Władysława Orzeł, a dla nas wszystkich po prostu Druhna Jola… Gdzie tylko mogła, rozdawała uśmiech, dobre słowo i radę. Kiedy siadała z nami przy ognisku, wiedzieliśmy, że usłyszymy coś ciekawego. Z radością dzieliła się swoimi wspomnieniami z harcerskich szlaków. Przywoływała zabawne anegdotki z dzieciństwa Druha Bartka. Rozumiała młode serca. Miała wyjątkowe poczucie humoru.

Teraz, gdy odeszła na wieczną wartę, będzie nam jej bardzo brakowało. Zapamiętamy ją jako wyjątkową osobę, wspaniałą druhnę, która wypełniła doskonale swoje harcerskie zadanie. Zostawiła ten świat lepszym, niż go zastała. Pewnie najlepiej wie o tym drużyna NS Dreptaki z Rokitna, którą założyła. Była z nią zawsze bardzo związana.

Nie żegnamy się. Mówimy: Do zobaczenia!

pwd Renata Pałka
Drużynowa 1 DH "Sokół" w Przytocznej

pwd Agnieszka Maik

Nagroda Wojewody Lubuskiego dla 10DH NS "Dreptaki"

2016-12-29-Nagroda-Wojewody-dla-10DH-NSDreptaki29 grudnia 2016 roku podczas sesji Rady Powiatu Międzyrzeckiego odbyło się bardzo miłe wydarzenie. W dowód uznania za ponad 40-letnią pracę na rzecz innych potrzebujących oraz otrzymanie Nagrody Specjalnej Wojewody Lubuskiego w Konkursie Społecznik Roku 2016 przez 10 Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Dreptaki” z Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie nr 38 , Starosta Międzyrzecki Pan Grzegorz Gabryelski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Międzyrzeckiego Pan Jarosław Szałata wręczyli harcerzom list gratulacyjny oraz kosze pełne noworocznych upominków. Dumne „Dreptaki” obiecały dalszą służbę w zgodzie z harcerskimi ideałami.

phm. Bartłomiej Orzeł

56 DH "Grom" ZD Skwierzyna w działaniu

2016-12-19 56DH GROM-01

Kampania Bohater w 56 DH GROM ze Skwierzyny