Nieobozowa Akcja Letnia 2014 Hufca Żary ZHP

w Karpaczu

05-Rowerami w poszukiwaniuLesnego Dworu

Rowerami w poszukiwaniu Leśnego Dworu

Nieobozowa Akcja Letnia 2014 - to forma wypoczynku letniego, którą skierowaliśmy do wszystkich tych , którzy w czasie wakacji chcą się spotykać i ciekawie spędzić czas.

Akcję rozpoczęliśmy w czerwcu biwakami.Pierwszy „W Królestwie Elfów” w czasie którego harcerski Ośrodek Leśny Dwór zamienił się w krainę elfów , w programie świecowisko pod hasłem: „Wakacje się zbliżają obozowe życie zapowiadają” ,bieg patrolowy „W królestwie elfów” i wiele ciekawych zajęć ze zdobywaniem sprawności włącznie. Przyrzeczenie Harcerskie złożyli członkowie Drużyny „Kamyki” Do Królestwa Elfów zawitał zespół z filharmonii z Tarnopola, piękny program ,piękna muzyka i śpiew.

Drugie spotkanie nalowskie to rowerem ”W poszukiwaniu Leśnego Dworu” był to mini rajd rowerowy do Świbnej. W programie między innymi samodzielne gotowanie i przyrządzanie posiłków, gry terenowe, biegi nocne ognisko i zajęcia integracyjne.

W sierpniu zorganizowaliśmy wyprawę do Karpacza- zwiedzanie Świątyni Wang,

krótka wędrówka piesza i zwiedzanie Karpacza ( niektórzy byli pierwszy raz w Karpaczu)

Przed nami jeszcze wakacyjne spotkanie we wrześniu, ( choć już rozpoczął się rok harcerski)

A my sobie powspominamy na spotkaniu ,,Wędrówka przez życie” w programie stopnie harcerskie oraz zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, spotkanie ze strażą pożarną, gry terenowe, oraz nocne zabawy harcerskie, ognisko, śpiewogranie i wiele innych ciekawych zajęć harcerskich. Na biwak zaprosiliśmy naszych przyjaciół z Weisswasser.

I ostatnie spotkanie to ostatni weekend września -„W krainie polskiego ziemniaka”

Świbna będzie miejscem gdzie zapanuje Król Ziemniak. Będą zabawy, majsterka, ognisko sumujące NAL 2014.

Projekt NAL 2014 dofinansowany przez Burmistrza Miasta Żary

06-Spotkanie z Liczyrzepa w Karpaczu