75. rocznica wybuchu II wojny światowej i Dzień Kombatanta w Żarach

01-Komenda Hufca i Wladze powiatu i miasta kombatanciW dniach 31.08 i 1.09.2014 roku wspólnie z władzami miasta i powiatu delegacje drużyn Wilki II i Kamyki oraz Viking uczestniczyły w obchodach 75. rocznica wybuchu II wojny światowej i Dnia Kombatanta. Złożyliśmy wiązankę kwiatów i znicz na Cmentarzu Komunalnym, oraz uczestniczyliśmy w mszy św. w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca po mszy przy pomniku Żołnierza Polskiego złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicz.

W Lubsku 6DH Animus złożyła wiązankę i zapaliła znicze na grobie Nieznanego Żołnierza.

W dniu 1 września poczet sztandarowy i delegacja Hufca z Komendantem uczestniczyła w inauguracji roku szkolnego w powiecie i Wojewódzkim Dniu Kombatanta

Po południu na Stadionie Syrena braliśmy czynny udział w obchodach Dnia Weterana między innymi odpowiedzialni byliśmy za ognisko. Na zakończenie ogniska wspólny krąg z mieszkańcami, Burmistrz Miasta puścił iskierką przyjaźni.

06-Lubsko II 08-Po uroczystosci zlozenia wuiazanek pzry pomniku 11-Wspolna fotka po uroczystosci

BSP coverphoto-850x468

gdansk 2018 kolor gniazdo-18 małe-01