Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018lato-01 

 

XXX Gra Sprawnościowa SKRZYDŁO WOLNOŚCI za nami

 0logosw2016 120-tego lutego 2016 r. została rozegrana jubileuszowa XXX Gra SprawnościowaSKRZYDŁO WOLNOŚCI organizowana z okazji 71 rocznicy zakończenia działań wojennych II Wojny Światowej na Ziemi Szprotawskiej. W tym roku grę rozegrano w oparciu o bazę   Ligi Obrony Kraju Zarządu Powiatowego w Szprotawie a udział w niej wzięły patrole z Siecieborzyc, Małomic oraz ze Szprotawy zgrupowani w patrolach zuchów, harcerzy, harcerzy starszych oraz osób niezrzeszonych.

Trasa gry przebiegała po terenach parku nad rzeką Bóbr, strzelnicą ZP LOK oraz ulicami miasta Szprotawa. W ramach współzawodnictwa rozegrano zawody strzeleckie, rzut granatem, ewakuację rannych, konkurencje medyczne z udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, szyfrowania wiadomości oraz sprawdzono wiedzę historyczną i współczesną o Szprotawie. Przed Obeliskiem Pionierom Ziemi Szprotawskiej  zapalono okolicznościowe harcerskie znicze. Znicz z logo gry zapalono również na grobie harcmistrza Bogusława Lisieckiego pomysłodawcy Gry Skrzydło Wolności. Statuetkę Orła zdobył patrol 5 Drużyny Starszoharcerskiej im Słonecznego Szlaku działającej przy Zespole Szkół Nr 1 w Szprotawie. Grę zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, jabłek, chleba, ciepła herbata oraz wspólne gry, zabawy i harcerskie pląsy. Bardzo dziękujemy za pomoc organizacyjną żołnierzom z 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania, Urzędowi Miejskiemu w Szprotawie a w szczególności burmistrzowi Szprotawy za wsparcie finansowe, gospodarzowi obiektu ZP LOK w Szprotawie, wszystkim uczestnikom gry za bardzo fair play współzawodnictwo oraz opiekunom patroli za przygotowanie i opiekę nad uczestnikami gry. Fotorelacja

XXX gra sprawnościowa Skrzydło Wolności - film z gry

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne