XXX Gra Sprawnościowa SKRZYDŁO WOLNOŚCI za nami

0logosw2016 120-tego lutego 2016 r. została rozegrana jubileuszowa XXX Gra SprawnościowaSKRZYDŁO WOLNOŚCI organizowana z okazji 71 rocznicy zakończenia działań wojennych II Wojny Światowej na Ziemi Szprotawskiej. W tym roku grę rozegrano w oparciu o bazę   Ligi Obrony Kraju Zarządu Powiatowego w Szprotawie a udział w niej wzięły patrole z Siecieborzyc, Małomic oraz ze Szprotawy zgrupowani w patrolach zuchów, harcerzy, harcerzy starszych oraz osób niezrzeszonych.

Czytaj więcej: XXX Gra Sprawnościowa SKRZYDŁO WOLNOŚCI za nami

Z życia Hufca Szprotawa ZHP

2015-02-19-02-Z-Zycia-Hufca-Szprotawa  2015-02-19-01-Z-Zycia-Hufca-Szprotawa   2015-02-19-03-Z-Zycia-Hufca-Szprotawa

2015-02-19-04-Z-Zycia-Hufca-Szprotawa  2015-02-19-05-Z-Zycia-Hufca-Szprotawa

Nadesłał : hm Przemek Lisiecki
Komendant Hufca  Szprotawa ZHP

Odszedł na wieczną wartę

imagesCAB51FBHW dniu 24 czerwca 2015 roku odszedł na wieczną wartę
          dh Tadeusz Bysiek
współzałożyciel 1 Harcerskiej Drużyny Wodnej w Szprotawie,
     członek Szprotawskich Wodniaków Wiarusów.

CZĘŚĆ JEGO PAMIĘCI

Pożegnanie harcmistrza Bogusława Lisieckiego

2014-01-08-Pozegnanie-dh-Lisieckiego8  stycznia 2014 roku pożegnaliśmy
               harcmistrza Bogusława Lisieckiego
b. komendanta hufca Szprotawa ZHP. Komendant wielu obozów harcerskich, propagator turystyki rowerowej i wodnej. Uczestnik HARCSAFARI - wyprawy do Afryki, komendant hufca  w latach 70 i 80, dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury.
Piękną pożegnalną gawędę wygłosiła druhna Maria z Hufca Wschowa ZHP. Wśród wielu uczestników ostatniej drogi Druha Bogdana byli: instruktorzy Hufca Nowa Sól, Szprotawa, Żar, HKI "Czerwona Szpilka" i Komendy
Chorągwi ZHP.
CZUWAJ DRUHU BOGDANIE!