Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018lato-01 

 

IV Rajd Harcerski "PARALAKSA"

2015-06-05-01-IV-Rajd-PARALAKSA-H-StrzelceTo już po raz czwarty harcerze i harcerki z naszej chorągwi miały okazję spotkać się w Strzelcach Krajeńskich, aby wziąć udział w rajdzie przygotowywanym przez 1 Strzelecki Szczep Harcerski „Czarna Jedynka” im. Cichociemnych. Patronat nad rajdem jak co roku objął komendanta chorągwi, a także przewodniczący rady chorągwi. Rajd realizował zadanie publiczne współfinansowane ze środków Gminy Strzelce Krajeńskie. Współorganizatorami tegorocznej edycji był 2 Strzelecki Szczep NS „Leśna Brać” oraz 9 Drużyna Wielopoziomowa „Zodiak”.
       2015-06-05-02-IV-Rajd-PARALAKSA-H-Strzelce  Tegoroczne rozgrywki harcerskie odbyły się w dniach 5-7 czerwca 2015 r. Bazą obu gier, zuchowej i harcerskiej, była hala sportowa Publicznego Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich, użyczona przez dyrekcję szkoły. Dodatkowo sejmik i zajęcia zuchowe odbywały się w Spichlerzu Miejskim, użyczonym przez Strzelecki Ośrodek Kultury.
        W rajdzie wzięło udział 12 patroli z różnych części naszej chorągwi, to w sumie 160 uczestników, którzy od piątku do niedzieli mierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez poszczególnych komendantów gier i tras.
2015-06-05-04-IV-Rajd-PARALAKSA-H-StrzelceKomendę nad grą harcerską objęła phm. Grażyna Niwińska Sotkiewicz, wspomagana przez komendantów tras dziennych (ćw. Marek Wieczorek) oraz nocnej (odkr. Filip Szymański i odkr. Antoni Świrepo). Grą zuchową zarządzała phm. Monika Rogulska wraz z komendantkami trasy nocnej (dh. Aleksandrą Drozdowską) oraz dziennej (dh. Gabrielą Demczur). Nad sprawami kwatermistrzowskimi czuwał odkr. Michał Plebaniak, a nad finansami dh. Emilia Pachulska.
   2015-06-05-05-IV-Rajd-PARALAKSA-H-StrzelceRajd rozpoczął się od apelu na Rynku Miejskim i odpraw w pobliskich mu restauracjach. Część uczestników do bazy dotarła dzięki wypożyczonemu autobusowi, który przetransportował ich z miejscowości Zwierzyn, w której znajduje się najbliższa miastu stacja kolejowa. Po odprawach uczestnicy wyruszyli na trasy nocne. Zuchy rozwiązywały zagadkę Białej Damy, harcerze zaś poszukiwali punktów zakodowanych przy pomocy kodów QUERTY.
   W sobotę patrole wyruszyły na trasy LITE (15 km), STANDARD (21 km) oraz HARD (28 km). Zuchy rozgrywały swoją grę po mieście i jego okolicach. Organizator zapewnił wszystkim ciepły posiłek na lub po zakończeniu gier. Na grze harcerskiej na najdłuższej trasie do wykonania było 15 zadań, które w opinii uczestników były ciekawe i bardzo ekscytujące, szczególnie mowa tu o punktach wodnych i błotnych. Ostatni patrol dotarł na bazę późnym wieczorem ok. 19:00
 2015-06-05-06-IV-Rajd-PARALAKSA-H-StrzelceO 20:00 w spichlerzu rozpoczął się sejmik wędrowniczy, w którym wzięło udział 30 osób. Współorganizatorem tego wydarzenia był Referat Wędrowniczy naszej chorągwi. Nasi najstarsi uczestnicy rajdu w formie ciekawych zajęć pochylili się nad tematem stanu obecnego wędrownictwa. Obradom i warsztatom sejmikowym przewodził przewodniczący rady chorągwi wraz z szefową referatu hm. Martą Czerepowicką oraz HR Eweliną Uss (członkiem referatu).
 2015-06-05-08-IV-Rajd-PARALAKSA-H-StrzelceO 22:00 rozpoczęło się uroczyste ognisko pożegnalne. Przy jednym kręgu zasiedli wszyscy przybili na rajd harcerze i zuchy. Przy śpiewie gitar podsumowano zadania przedrajdowe oraz całe wydarzenie. Magiczna atmosfera wieczoru pozwoliła nam poczuć się jak jedna wielka rodzina.
 W niedzielny poranek rozpoczęto rozkwaterowanie, aby o 11:00 zakończyć rajd apelem i wielkim harcerskim kręgiem na środku miasta. Komendanci tras wręczyli najlepszym nagrody. A oto zwycięzcy:         
  • TRASA HARD (puchar Przewodniczącego Rady Chorągwi): 13 GDSH „Czarne Szeregi”
  • TRASA STANDARD (puchar Komendanta Chorągwi): patrol Impessa z Nowej Soli
  • TRASA LITE (puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich): 8 SDH „Eskadra”
  • TRASA ZUCHOWA (puchar Komendanta Hufca Strzelce Krajeńskie ZHP):
    8 SGZ „Nocne Ptaszki”
 2015-06-05-11-IV-Rajd-PARALAKSA-H-Strzelce Dodatkowo wręczono nagrody, puchary i dyplomy dla miejsc drugi, trzecich oraz pozostałych. Kończąc rajd komendant rajdu podziękował wszystkim przybyłym i zaprosił ich na piątą jubileuszową edycję za rok. IV RAJD HARCERSKI „PARALAKSA” to niezwykłe harcerskie wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć przybyłym z różnych stron chorągwi harcerzom. Wspomnienia, zmagania i trudności gier, ale przede wszystkim nowe przyjaźnie, mamy nadzieję zaowocują w przyszłości i pozwolą nam za rok spotkać się ponownie przy jednym ogniu.
  2015-06-05-12-IV-Rajd-PARALAKSA-H-StrzelceKomendant rajdu wraz z całą komendą oraz patronami gier dziękuje wszystkim, którzy w tym roku odwiedzili Strzelce Krajeńskie. Szczególne podziękowania kieruje w stronę tych wszystkich, którzy czynnie zaangażowali się w pomoc w organizacji tego wydarzenia, w tym służbom porządku publicznego (policji, straży, nadleśnictwu).
  1 Strzelecki Szczep Harcerski „Czarna Jedynka”, 2 Strzelecki Szczep NS „Leśna Brać”, 9 DWP „Zodiak” oraz Komenda Chorągwi pozdrawia rajdowiczów i oczekuje was za rok na nowych szlakach V już edycji PARALAKSY.
Nadesłał: phm. Mariusz Groblica

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy