Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

baner-jesien-08-zm-siedziby 

 

Betlejemskie Światło Pokoju 2014 w Hufcu ZHP Słubice

 2014-12-228-01-BSP-w-Slubicach 19 grudnia. Hasło tegorocznej sztafety brzmiało ,,Pokój jest w nas". Tego samego wieczoru w Słubickim Liceum Ogólnokształcącym odbył się „Wieczór kolęd i pastorałek” organizowany przez 5 DH "Krąg", 50 ŚDH "Granica" oraz 5 GZ "Dzielne Orły". W wydarzeniu wzięli udział Rodzice oraz inni mieszkańcy Słubic. Zuchy przygotowały jasełka, natomiast drużyny harcerskie zaśpiewały najpiękniejsze, polskie kolędy i pastorałki. Na sam koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę pt. "Cicha Noc". Uwieńczeniem całej imprezy było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Na wspólnym wieczorze harcerze nie poprzestali, był to dopiero początek pracy, aby BŚP dotarło w każde miejsce w Słubicach.

 2014-12-228-16-BSP-w-Slubicach   Tuż po Preludium Bożonarodzeniowym, 20 grudnia światło przekazano Burmistrzowi oraz mieszkańcom Słubic . Następnie atmosferę umilił świetny pokaz ognia grupy "Bombastic".

    W niedzielę, 21 grudnia miało miejsce przekazanie BŚP w kościele p. w. Ducha Świętego oraz w kościele p. w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego samego dnia na moście, już po raz 11 odbyło się przekazanie światła Niemcom. 2014-12-228-08-BSP-w-SlubicachPóźniej przemaszerowaliśmy na wigilię hufca Słubice ZHP. Była to doskonała okazja do spotkania się wszystkich drużyn z Hufca Słubice.

   W ostatnich dniach przed świętami Betlejemskie Światło Pokoju dotarło również do Starostwa Powiatowego w Słubicach oraz słubickich przedszkoli. Wierzymy, że idea Betlejemskiego Światła Pokoju przypomniała wszystkim, iż „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Fotorelacja pwd. Marek Kryger

    Drużynowa 5GZ "Dzielne Orły"
  pwd. Agata Ilcewicz-Kryger  HO
  

Kontakt

biuro@lubuska.zhp.pl

Biuro czynne:

godz. 9.00 - 15.00

Zjazd Zwykly Chorągwi 2018-03

Dokumenty Zjazdu

baner boczny-2019-w04c-zakoncz

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy