Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

baner-jesien-08-zm-siedziby 

 

Wiatr i woda to przygoda!

Logo-ROPS-w-ZG 2015-02-Projekt-Wiatr-i-woda-to-przygoda-H-Nowa-Sol"Wiatr i woda to przygoda! Wyzwalamy aktywność osób niepełnosprawnych" to hasło pod jakim Hufiec Nowa Sól ZHP zrealizował w miesiącach wakacyjnych projekt współfinansowany przez PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego.

Dzięki pozyskanym środkom ponad 40 osób niepełnosprawnych z 9 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Drużyna Pierścienia", 10 DH NS "Dreptaki" z Rokitna i pDH NS "Gaduły" z Zielonej Góry wzięło udział w spływie kajakowym oraz rejsie po jeziorze Sławskim.

2015-01-Projekt-Wiatr-i-woda-to-przygoda-H-Nowa-SolSpływ kajakowy na trasie Bytom Odrzański - Nowa Sól zrealizowany został 14 sierpnia br. Mimo upału i niskiego stanu wody w Odrze 11 kajaków i 1 kanu ruszyły napędzane siłą rąk uczestników projektu. Odra nabrała życia. Niektórzy uczestnicy po raz pierwszy płynęli kajakiem. Musieli nauczyć się trzymać wiosła, skoordynować ruchy ciała, walczyć z własnymi lękami. Wszyscy jednak odnieśli sukces! Po drodze zrobiono postój w Siedlisku, gdzie zwiedzono ruiny zamku Karolat. Po regeneracji sił wyruszono do Nowej Soli. Łącznie uczestnicy spływu pokonali 11 km.

Kolejnym etapem projektu był rejs po Jeziorze Sławskim. 26 uczestników wypłynęło na jezioro 3 łodziami sterowanymi przez kadrę Retmanatu Hufca Nowa Sól ZHP. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy wrócili zadowoleni i wyposażeni w podstawowe umiejętności związane z pływaniem żaglówkami. 

Podsumowania projektu dokonano 27 września. Kadra realizująca zadanie opracowała broszury informujące o celu i rezultatach projektu, jak również pamiątkowy album. Przygotowano plakaty informujące o działaniach projektowych. Stoisko promujące zrealizowane zadania cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród uczestników harcerskiego startu. 

Cieszymy się, że dzięki realizacji tego przedsięwzięcia udało się ukazać osobom niepełnosprawnym, że pomimo różnorodnych ograniczeń zdrowotnych mogą korzystać ze sportów wodnych. Efektem dodanym jest nawiązanie współpracy nowosolskiej 9 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Drużyna Pierścienia" z 10 DH NS "Dreptaki" z Rokitna i DH NS "Gaduły" z Zielonej Góry.

Inicjatorami i głównymi realizatorami projektu byli: phm. Adam Marcinkowski oraz pwd. Małgorzata Górna. W realizacji uczestniczyły środowiska wodniackie nowosolskiego Hufca ZHP: 7 DSH Fegata oraz 12 HDW Bryg.

Nadesłała hm. Bogumiła Jastrzębska

Kontakt

biuro@lubuska.zhp.pl

Biuro czynne:

godz. 9.00 - 15.00

Zjazd Zwykly Chorągwi 2018-03

Dokumenty Zjazdu

baner boczny-2019-w04c-zakoncz

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy