Spotkanie przedstawicieli Komend Hufców Gorzów Wlkp., Nowa Sól, Żary

2017-02-17 Spotkanie KH Gorzów Wlkp. Nowa Sól Żary-DSCN6013Spotkaliśmy się w Dziwnowie z Burmistrzem p. Grzegorzem Jóźwiakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej p. Piotrem Sokół w sprawie rozpoczęcia procesu wyłączenia z produkcji leśnej gruntów, na których ww. hufce organizuje obozy w Łukęcinie, co z kolei wymaga stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego owych terenów. Jest to niezbędna dla podpisania umów z Lasami Państwowymi na dzierżawę terenów pod organizację wypoczynku dzieci i młodzieży w Łukęcinie. W proces zaangażowana jest również Komenda Hufca Myślibórz oraz dyrekcja Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego z Gorzowa Wielkopolskiego.

hm. Bogumiła Jastrzębska
Komendantka Hufca Nowa Sól ZHP

Sukces 15 DW Impeesa z Hufca Nowa Sól

15DW-Impeesa-H-Nowa-Sol-15 Drużyna Wędrownicza Impeesa z Hufca Nowa Sól zajęła drugie miejsce w konkursie, w którym oceniano najbardziej inspirujące i przede wszystkim najtrafniej dobrane do odbiorców programy pracy drużyn i gromad. Pochwal się programem.
GRATULUJEMY!

Strona Internetowa Hufca

Baner-www-Nowa-Sol

Pozdrowienia z obozu Hufca Nowa Sól

2016 Pozdrowienia z obozu H-Nowa-990

Czuwaj!

Na obozie Hufca Nowa Sól ZHP w Łukęcinie 102 adeptów sztuki żeglarskiej jest w trakcie podróży dookoła świata.
Pozdrawiamy serdecznie harcerską brać.

lubuski kurator oswiatyZadanie współfinansowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty

hm. Bogumiła Jastrzębska
Komendantka Hufca Nowa Sól ZHP

Już po X Festiwalu Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Żeglarskiej

2015-11-28-01-Festiwal-Piosenk-Harc-H-Nowa-Sollogo-X-Festiwalu-Piosenki-Harc-Nowa-Sol28 listopada 2015 roku odbył się X Festiwal Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Żeglarskiej „Muzyka Łączy Pokolenia” zorganizowany przez Hufiec Nowa Sól ZHP przy dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Nowej Soli. Wydarzenie miało na celu integrację środowisk harcerskich oraz pokazanie piosenki jako jednej z form wyrażania emocji. Harcerze ukazali, że można spędzać czas otaczając się kulturą, jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania, zamiłowania artystyczne, a przy okazji przełamywać swoje słabości na scenie. Sama nazwa Festiwalu „Muzyka Łączy Pokolenia” pokazuje, że współdziałamy z osobami w różnym wieku. Spełniając hasło przewodnie festiwalu został on otwarty występem Krzysztofa Białas-Heltowskiego wraz z synem Adasiem.

Czytaj więcej: Już po X Festiwalu Piosenki Harcerskiej Turystycznej i Żeglarskiej