Kampania Bohater w 19 DH "Wataha" z Pszczewa

2016-09-19 Kamp Boh 19DH Wataha Pszczew-HMiedzyrzecz-0019 września 2016 w szkole podstawowej w Pszczewie miał miejsce uroczysty zjazd harcersko-zuchowy. Na inauguracji roku harcerskiego zebrali się harcerze, zuchy, rodzice oraz goście.

Po powitaniu oraz zapaleniu symbolicznej świecy przez panią dyrektor Halinę Banaszkiewicz rozpoczęło się niezwykłe spotkanie obfitujące w gry, zabawy i piosenki harcerskie przy akompaniamencie gitary.

2016-09-19 Kamp Boh 19DH Wataha Pszczew-HMiedzyrzecz-01Druhna Komendantka Maria Siuta zaszczyciła zebranych gawędą o Oldze Drahonowskiej – Małkowskiej. Zgromadzeni goście w skupieniu wysłuchali opowieści o twórczyni polskiego skautingu. Wzruszającym momentem było odśpiewanie hymnu harcerskiego oraz tzw. iskierka przyjaźni. Następnie goście udali się na słodki poczęstunek.
Cieszy fakt, że tradycja harcerska w naszej szkole jest podtrzymywana, tym bardziej że powitaliśmy nowe twarze w naszym gronie.

Czuwaj!

Drużynowa 19 DH "Wataha" w Pszczewie