Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018 Baner naglowek- HAL-w01 

 

Harcerski Start Hufca Babimojsko - Sulechowskiego ZHP

W ubiegły weekend, 16 września br. harcerze z hufca Babimojsko- Sulechowskiego rozpoczęli nowy rok harcerski grą miejską pt. „Harcerski Start”. Po wielu dniach przygotowań oraz spotkań organizacyjnych udało się stworzyć grę miejską we współpracy z różnymi służbami w ramach projektu „Różne mundury – wspólne ideały”. Gra była skierowana dla wszystkich zainteresowanych.

Już od poranka harcerze w hufcu dzielnie przygotowywali całe wydarzenie. Druhna Komendantka wydawała ostatnie polecenia i punktowi wyszli na swoje miejsca. Cała gra rozgrywała się na terenie Sulechowa, a punkty były ustalone tak, aby jak najwięcej osób zobaczyło harcerzy w pełnym umundurowaniu świętujących inaugurację roku harcerskiego. Na punktach patrole uczyły się wielu przydatnych umiejętności takich jak pierwsza pomoc, rozpoznawanie śladów zwierząt, poprawne ścielenie kanadyjki. Następnie umiejętności te zostały sprawdzone w punktowych zmaganiach. Uczestnicy mieli okazję przymierzyć strażackie oporządzenie dzięki strażakom z OSP Pomorsko, jak również postrzelać z karabinków ASG na punkcie który przygotowali harcerze ZHR ze Świebodzina. Patrole również sprawdziły swoje zgranie i współpracę na jednym z punktów gdzie zadaniem było na drewnianej deseczce przenieść kubeczek z wodą tak aby po drodze wylać jak najmniej wody. Zabawy i harcerskiej rywalizacji na punktach było sporo, a i uczestnicy z uśmiechem na twarzach przechodzili z punktu na punkt, aż po samą metę.

Na zakończenie gry i jej podsumowanie każdy patrol dostał certyfikat ukończenia gry i słodki upominek, a dzielni uczestnicy mogli się posilić zupą pomidorową.

Czuwaj!

Michał Loroch

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

BWM-w97  

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy