Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner naglowek Dzika6 02 

 

Głosujemy na "Czuwaj! Harcerskie Centrum Rozwoju" w BO 2018

 BO2018-02Przed nami  ostatnie dni głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Brakuje nam jeszcze trochę głosów!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Zielonej Góry do głosowania na zadanie ogólnomiejskie nr 1.34:

 Czuwaj! Harcerskie Centrum Rozwoju – Modernizacja budynku przy ul. Boh. Westerplatte 27

Pomóżcie nam stworzyć w Zielonej Górze Harcerskie Centrum Rozwoju. Miejsce twórczych spotkań z seniorami, inspirujących zbiórek i wartościowych szkoleń. Miejsce kształtowania charakterów i rozwijania harcerskich pasji. Miejsce bez barier, otwarte dla wszystkich, którym bliskie są ideały harcerskie.

Czytaj więcej: Głosujemy na "Czuwaj! Harcerskie Centrum Rozwoju" w BO 2018

Wyprawa po kwiat lotosu - odkryć Tajlandię

Wyprawa-po-2017-kwiat-lotosu-BartekKażdy człowiek posiada marzenia, lecz nie każdy ma w sobie odwagę by je spełniać. Druh phm. Bartłomiej Walkowski szef wyprawy zielonogórskich harcerzy do Tajlandii zaprasza na spotkanie, podczas którego opowie o "Wyprawie po kwiat lotosu".

Spotkanie odbędzie się 3 października 2017 o godzi.17,00  w Centrum Przyrodnicze - Centrum Nauki Keplera ul.J.Dąbrowskiego 14 Zielona Góra.

ZAPRASZAMY!

Regiobook o Druhu Wacku

regiobookPróbna Drużyna Starszoharcerska "Świt" z Hufca Zielona Góra realizując jedno z zadań w ramach propozycji programowej PRO "Odkrywcy Źródeł" przygotowała Regiobook.

Co to takiego? Niech na to pytanie odpowiedzą realizatorzy tego projektu czyli harcerki i harcerze ze "Świtu".

 Regiobook to taki "regionalny audiobook", którego celem było opracowanie w formie audiobooka wybranego dzieła literackiego związanego z wybraną sławną postacią. Nie sililiśmy się tutaj na jakieś znane, choć odległe nam osoby. Postanowiliśmy poszukać kogoś dla nas ważnego, ale bliskiego, np. z naszego miasta, hufca. I znaleźliśmy!

Czytaj więcej: Regiobook o Druhu Wacku

Zlot Hufca Zielona Góra ZHP

2014-10-04-Zlot-Hufca-Zielona-Gora-w1

 5.X.2004 zakończył się "detektywistyczny" ZLOT HUFCA ZIELONA GÓRA ZHP. Na apelu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa w rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych i rozdanie nagród. zlot zg2014-200x200Goście Zlotu: hm.Dariusz Zajączkowski - członek Rady Naczelnej ZHP i hm.Leszek Kornosz - Komendant Chorągwi ZHP po powitaniu uczestników Zlotu, za służbę na rzecz Zlotu Chorągwi Ziemi Lubuskiej wyróżnili "Prezydenckim Orzełkiem z Lilijką": dh. Patrycja Aleksandra Baranczak, dh. Eliza Zaborowska, dh. Agnieszka Radczyc , dh. Patryk Sikora. Specjalne podziękowanie otrzymał pwd. Bartłomiej Walkowski - Komendant Hufca Zielona Góra ZHP. Zlot zakończono wspólnym zdjęciem.

JOTT-2014

2014-05-10-JOTT-2014-ZG-06aJOTT -Jamboree On The Trail- to coroczny dzień  światowej skautowej wędrówki. Zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy przemierzają szlaki turystyczne w jednym terminie tj. w drugą sobotę maja każdego roku.
W podsumowaniu wędrówek Zielonogórskiego Hufca ZHP wzięli udział: członek Rady Naczelnej ZHP - hm. Dariusz Zajaczkowski HR, komendant choragwi ZHP - hm. Leszek Kornosz, członek Choragwianej Komisji Rewizyjnej - hm.Bogusław Rejer. Apel prowadził komendant hufca Zielona Góra ZHP - pwd Bartłomiej Walkowski. Komendantem tegorocznej edycji JOTT był pwd Jarosław Zasadzki - drużynowy 1 DH "Knieja". FOTORELACJA
Zapraszamy środowiska Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP do podzielenia się relacjami z Waszych JOTT.

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 783 253 079

Biuro czynne:

godz. 9.00 - 15.00

Strony Hufcowe

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne