Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Głosujemy na "Czuwaj! Harcerskie Centrum Rozwoju" w BO 2018

 BO2018-02Ruszyło głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców Zielonej Góry do głosowania na zadanie ogólnomiejskie nr 1.34:

 Czuwaj! Harcerskie Centrum Rozwoju – Modernizacja budynku przy ul. Boh. Westerplatte 27

  Pomóżcie nam stworzyć w Zielonej Górze Harcerskie Centrum Rozwoju. Miejsce twórczych spotkań z seniorami, inspirujących zbiórek i wartościowych szkoleń. Miejsce kształtowania charakterów i rozwijania harcerskich pasji. Miejsce bez barier, otwarte dla wszystkich, którym bliskie są ideały harcerskie.

 Zasady głosowania:

  każdy głosujący może oddać jeden głos na liście zadań ogólnomiejskich oraz jeden głos na liście zadań okręgowych, 

   głosowanie trwa do 30 listopada 2017, 

  głosować można za pomocą papierowej karty do głosowania lub za pomocą formularza internetowego, 

  głosowanie za pomocą kart papierowych (osobne karty dla zadań z listy zadań ogólnomiejskich i okręgowych) odbywa się poprzez zaznaczenie X przy wybranym zadaniu, 

  głosować mogą mieszkańcy Zielonej Góry, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 13 lat - prawo do udziału w głosowaniu mają osoby zameldowane czasowo lub na stałe w Zielonej Górze,

  zapraszamy do Biura Komendy Chorągwi w Zielonej Górze przy ul. Westerplatte 27 w dni robocze w godz. od 9:00 do 15:00. Przyjdź, porozmawiaj, zaproś znajomych i oddaj swój głos – urna do głosowania i komputer do głosowania on-line już czekają!

 Informacje o naszym projekcie nr 34 znajdziesz na Facebook'u. 

 Szczegółowe informacje o Zielonogórskim Budżecie Obywatelskim 2018 (np. harmonogram prac, lista punktów do głosowania) znajduje się na stronie Urzędu Miasta Zielona Góra w zakładce Budżet Obywatelski.  

   hm. Grzegorz Bazydło 

 z-ca Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP 

Wyprawa po kwiat lotosu - odkryć Tajlandię

Wyprawa-po-2017-kwiat-lotosu-BartekKażdy człowiek posiada marzenia, lecz nie każdy ma w sobie odwagę by je spełniać. Druh phm. Bartłomiej Walkowski szef wyprawy zielonogórskich harcerzy do Tajlandii zaprasza na spotkanie, podczas którego opowie o "Wyprawie po kwiat lotosu".

Spotkanie odbędzie się 3 października 2017 o godzi.17,00  w Centrum Przyrodnicze - Centrum Nauki Keplera ul.J.Dąbrowskiego 14 Zielona Góra.

ZAPRASZAMY!

Regiobook o Druhu Wacku

regiobookPróbna Drużyna Starszoharcerska "Świt" z Hufca Zielona Góra realizując jedno z zadań w ramach propozycji programowej PRO "Odkrywcy Źródeł" przygotowała Regiobook.

Co to takiego? Niech na to pytanie odpowiedzą realizatorzy tego projektu czyli harcerki i harcerze ze "Świtu".

 Regiobook to taki "regionalny audiobook", którego celem było opracowanie w formie audiobooka wybranego dzieła literackiego związanego z wybraną sławną postacią. Nie sililiśmy się tutaj na jakieś znane, choć odległe nam osoby. Postanowiliśmy poszukać kogoś dla nas ważnego, ale bliskiego, np. z naszego miasta, hufca. I znaleźliśmy!

Czytaj więcej: Regiobook o Druhu Wacku

Zlot Hufca Zielona Góra ZHP

2014-10-04-Zlot-Hufca-Zielona-Gora-w1

 5.X.2004 zakończył się "detektywistyczny" ZLOT HUFCA ZIELONA GÓRA ZHP. Na apelu odbyło się podsumowanie współzawodnictwa w rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych i rozdanie nagród. zlot zg2014-200x200Goście Zlotu: hm.Dariusz Zajączkowski - członek Rady Naczelnej ZHP i hm.Leszek Kornosz - Komendant Chorągwi ZHP po powitaniu uczestników Zlotu, za służbę na rzecz Zlotu Chorągwi Ziemi Lubuskiej wyróżnili "Prezydenckim Orzełkiem z Lilijką": dh. Patrycja Aleksandra Baranczak, dh. Eliza Zaborowska, dh. Agnieszka Radczyc , dh. Patryk Sikora. Specjalne podziękowanie otrzymał pwd. Bartłomiej Walkowski - Komendant Hufca Zielona Góra ZHP. Zlot zakończono wspólnym zdjęciem.

JOTT-2014

2014-05-10-JOTT-2014-ZG-06aJOTT -Jamboree On The Trail- to coroczny dzień  światowej skautowej wędrówki. Zuchy, harcerze, wędrownicy i instruktorzy przemierzają szlaki turystyczne w jednym terminie tj. w drugą sobotę maja każdego roku.
W podsumowaniu wędrówek Zielonogórskiego Hufca ZHP wzięli udział: członek Rady Naczelnej ZHP - hm. Dariusz Zajaczkowski HR, komendant choragwi ZHP - hm. Leszek Kornosz, członek Choragwianej Komisji Rewizyjnej - hm.Bogusław Rejer. Apel prowadził komendant hufca Zielona Góra ZHP - pwd Bartłomiej Walkowski. Komendantem tegorocznej edycji JOTT był pwd Jarosław Zasadzki - drużynowy 1 DH "Knieja". FOTORELACJA
Zapraszamy środowiska Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP do podzielenia się relacjami z Waszych JOTT.

Kontakt

68 325 30 79
godz. 9.00 - 15.00

lubuska@zhp.pl
biuro@lubuska.zhp.pl

BSP coverphoto-850x468

gdansk 2018 kolor gniazdo-18 małe-01

baner-2018-w13a

Polecamy

expert it 2016-midi

Strony Hufcowe

baner-www-Kostrzyn-w1a

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne

Nasi partnerzy