Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner-03-2020-01  

 

COVID-19 Zdalnie, ale razem

zdalnie ale razemCzuwaj!

Ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej w Polsce w związku z występowaniem COVID-19, w świetle decyzji Rady Ministrów Główna Kwatera ZHP zawiesza wszelkie działania harcerskie prowadzone przez Związek Harcerstwa Polskiego do dnia 31 marca 2020 roku.

Nie oznacza to jednak, że zaprzestajemy harcerskiej działalności w ogóle! W myśl zasady #RazemAleZdalnie zachęcamy Wszystkich zuchów i harcerzy do rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności w domu. 
Ogrom inspiracji znajdziecie na stronie Centralnego Banku Pomysłów,
na wydarzeniu na Facebooku A gdy zbiórek nie ma… oraz na stronie Zdalne Harce.

A wiarygodnych informacji szukajcie na:
www.gov.pl/koronawirus
www.zhp.pl/koronawirus

Osobą, z którą można kontaktować w sprawach dotyczących działalności chorągwi w aktualnej sytuacji jest Zastępca Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP – phm. Bartłomiej Walkowski (tel. 505 216 744, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Harcerska Służba

harcerska służba

List Przewodniczącego ZHP hm.Dariusza Supła z dnia 16 marca br.

listDruhny i Druhowie,

„Harcerstwo jest organizacją nastawioną nie na żądanie od społeczeństwa, ale na dawanie społeczeństwu, służenie mu.” hm. Aleksander Kamiński

Z radością odbieram informacje o setkach oddolnych harcerskich inicjatyw służby podejmowanej w tym trudnym czasie przez dorosłych wędrowników i instruktorów na rzecz potrzebujących. Chcę Wam za tę gotowość do pomocy bliźnim i realne działanie z serca podziękować.

Nadszedł trudny dla Świata czas. Trudny dla nas i naszych bliskich, naszych przyjaciół i znajomych, sąsiadów i tych, których jeszcze nie znamy, a są wokół nas. Trudny czas zawsze wymaga zaangażowania. Wszystko po to, byśmy mogli utrzymać nadzieję, że wkrótce świat da się przywrócić na tory normalności. Dziś nasze zaangażowanie oznacza, że możemy realnie ograniczyć skutki panującej epidemii. Każdy z nas osobno i wszyscy razem. Razem, choć zdalnie. Nie uda się nam tego osiągnąć w ciągu kilku najbliższych dni. Czekają nas tygodnie, o ile nie miesiące, rygorystycznych ograniczeń i koniecznej troski o innych ludzi. To jest czas wymagający naszej cierpliwości i metodycznej, bardzo spokojnej pracy.

Czytaj więcej: List Przewodniczącego ZHP hm.Dariusza Supła z dnia 16 marca br.

Wspólne oświadczenie władz polskich organizacji harcerskich i skautowych.

gotowi Cover-zdalnie-ale-razem-850x468Druhny i Druhowie!

Zwracamy się do Was w chwili, gdy wszyscy przeżywamy niepokój w obliczu zagrożenia epidemicznego, ogarniającego cały świat. Wobec troski o zdrowie naszych bliskich i podopiecznych mamy szczególny obowiązek, aby zachować spokój i wykazać się harcerską odpowiedzialnością oraz dyscypliną.

Mając na uwadze harcerskie zawołanie „Czuwaj!”, pozostańmy uważni na siebie i drugiego człowieka. Bądźmy empatyczni, ostrożni i wyrozumiali.

Ruch harcerski i skautowy, reprezentowany przez nasze organizacje, jest gotowy do służby i zgodnego współdziałania na rzecz wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej.

Służba ta wyrażać się powinna przede wszystkim poprzez działania informacyjne i profilaktyczne adresowane do harcerek i harcerzy, ich rówieśników i rodzin. Dzielcie się tylko sprawdzonymi informacjami, starannie sprawdzajcie źródła i wspierajcie innych w tych trudnych chwilach.

Jako harcerze i skauci ściśle współpracujemy z władzami państwowymi i samorządowymi po to, aby wspólnie wypracować możliwe do podjęcia przez pełnoletnich członków naszych organizacji pola służby, zapewniając im osobiste bezpieczeństwo i stwarzając możliwości niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują i bardzo liczą na harcerską i skautowa pomocną dłoń.

Prosimy Was, abyście stosowali się do oficjalnych zaleceń organów państwowych, współpracowali ze sobą, a przede wszystkim – zachowali spokój i harcerską pogodę ducha.

Czuwaj!

NKIH „Leśna Szkółka”
"Skauci Europy” SHK Zawisza
Royal Rangers Polska
Stowarzyszenie Harcerskie
Skauci Króla
Związek Harcerstwa Polskiego
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

COVID-19: Wstrzymanie śródrocznej działalności harcerskiej do 31.03.2020 r.

Ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej w Polsce w związku z występowaniem COVID-19, w świetle dzisiejszej decyzji Rady Ministrów, przekazujemy aktualizację informacji dla harcerskich komend. 

Główna Kwatera ZHP zawiesza wszelkie działania harcerskie prowadzone przez Związek Harcerstwa Polskiego do dnia 31 marca 2020 roku.

Zawieszenie działań śródrocznych dotyczy w szczególności zbiórek zastępów i drużyn. Odwołać lub przełożyć należy także biwaki, zloty, konferencje i inne spotkania konsultacyjne zaplanowane do końca marca.

 Zachęcamy zastępowych i drużynowych do pozostania w kontakcie ze swoimi zastępami i drużynami za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

 Odprawy i spotkania zespołów, które mogą odbyć się za pośrednictwem środków komunikacji zdalnej (on-line), powinny odbyć się w takiej formie.

 Udział jednostek organizacyjnych i przedstawicieli ZHP w zagranicznych spotkaniach międzynarodowych zostaje zawieszony także do końca marca br.

W przypadku udziału w spotkaniach międzynarodowych po 1 kwietnia br. należy przestrzegać wytycznych MSZ. W tym zakresie, prosimy o kontakt z Wydziałem Zagranicznym GK ZHP ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w wydarzeniu międzynarodowym. Przygotowania reprezentacji ZHP do zlotu INTERCAMP w Wlk. Brytanii i Europejskiego Jamboree w Gdańsku są kontynuowane.

 Zalecamy, aby komendy hufców pozostawały w kontakcie z władzami samorządowymi w zakresie realizacji zarządzeń władz publicznych na terenie poszczególnych województw, powiatów i gmin, gdyż mogą one odbiegać od zaleceń Głównej Kwatery ZHP.

 Biorąc pod uwagę obecną sytuację, przedwczesne jest podejmowanie decyzji dotyczących wstrzymywania organizacji Harcerskiej Akcji Letniej.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ! 

członkini komendy chorągwi ds. organizacji

phm. Edyta Walent 

Podkategorie