Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Baner naglowek Dzika6 02 

 

Zbiórka Noworoczna HKI "Czerwona Szpilka"

2018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-0a-P10704392018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-3-P1070435W przyjaznej Bursie spotkali się członkowie Harcmistrzowskiego Kręgu Instruktorskiego "Czerwona Szpilka" aby podsumować stary 2017 rok i przyjąć plan pracy na Nowy Rok. Zbiórkę otworzył zespół Bursa Band 2.0, który w ciekawej i nowatorskiej aranżacji przedstawił kolędy i pastorałki. Następnie podzielono się opłatkiem, poświęconym przez ks.bp. seniora harcmistrza Adama Dyczkowskiego. Przewodniczący Kręgu hm. Leszek Kornosz podsumował rok 2017, w którym: pożegnaliśmy odchodzących na wieczną wartę hm. Bogdana Rejera, dh. Emilię Prędkiewicz. 

2018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-1-P1070422Nowy rok powitaliśmy z zaprzyjaźnionym Kręgiem "Rodło" z Sulechowa, zaznaczyliśmy 150 rocznicę urodzin gen. Mariusza Zaruskiego, z harcerzami Hufca Zielona Góra ZHP spotkaliśmy się w Siedlisku podczas JOTT, wzięliśmy udział w Zlocie Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w Niesulicach, gdzie odbyła się promocja książki " 60 lat Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP", uczestniczyliśmy w uroczystości 60-lecia kapłaństwa ks.bp. seniora hm. Adama Dyczkowskiego, byliśmy na otwarciu Stacji Kalwarii Rokitniańskiej w Rokitnie, uczestniczyliśmy w capstrzyku w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wzięliśmy udział w XXVI Ogólnopolskim Złazie Seniorów w Toruniu, odwiedziliśmy groby instruktorów podczas Instruktorskich Zaduszek i aktywnie wzięliśmy udział w zwycięstwie zadania CZUWAJ Harcerskie Centrum Rozwoju Budżetu Obywatelskiego.

2018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-6-Podziękowanie dla HKIObecny na zbiórce komendant chorągwi ZHP hm. Grzegorz Bazydło szczególnie podziękował seniorom za dużą aktywność w promowaniu zadania BO "CZUWAJ Harcerskie Centrum Rozwoju" a na ręce honorowego przewodniczącego hm. Ryszarda Krassowskiego wręczył PODZIĘKOWANIE.

2018-01-12-Zbiorka-Noworoczna-CzSz-2-P1070425Przy kawie i wspaniałych wypiekach hm. Leszek Kornosz przedstawił plany HKI w szczególnym roku, tj.:

100 rocznicy Odzyskania Niepodległości i 100 rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Realizować będziemy: Majówkę Jubileuszową, konferencję pt."Polska młodzież w walce o wolność i niepodległość 1910-1945", uczestniczyć będziemy w uroczystościach państwowych i miejskich, pojedziemy na XXVII Złaz Seniorów do Gdańska. i wiele wiele innych. I to wszystko w Roku Harcerstwa Polskiego.

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI „Czerwona Szpilka”

Kontakt

 biuro@lubuska.zhp.pl

Telefon: 783 253 079

Biuro czynne:

godz. 9.00 - 15.00

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Strony Hufcowe

banner-www-Gorzow-w2-2015-01-09

baner-www-Skwierzyna-w2

baner-www-Strzelce-Kraj-w3

Baner-www-Nowa-Sol

Hufiec Zielona Gra-cover na strone choragwi

baner-www-Zagan-w4

baner-www-Szprotawa-w1

baner-www-Sulecin-w1

radio logo pelne czarne