"Czerwona Szpilka" na JOTT 2017

Grupa instruktorów  HKI "Czerwona Szpilka"  zachęcona przez dh. hm.Helenę Jakubowską uczestniczyła w tegorocznej edycji  Jamboree On The Trail organizowanej przez Hufiec Zielona Góra ZHP. W tym roku na celowniku wędrówki JOTT znalazła  się miejscowość znana zielonogórskim harcerzom od 1964 roku tj.Siedlisko. Ostatni etap JOTT-a  wypełnili instruktorzy "Czerwonej Szpilki"  i  harcerze legendarnego szczepu harcerskiego "Makusyny". Uczestnicy Jamboree zgromadzeni w kaplicy pałacowej z zaciekawieniem słuchali barwnych opowieści dh.Freda Bulczyńskiego, Andrzeja Klima, Wieśka Hładkiewicza, Marka Musielaka i Leszka Kornosza. I mimo że były wspomnienia z ubiegłego stulecia, wszyscy uczestnicy zmierzali w tym samym kierunku "przez skauting do lepszej przyszłości".

Ekipa "Czerwonej Szpilki" dziękuje uczestnikom JOTT a szczególnie dh.Elizie - za miłe przyjęcie.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerskich

logo-Zlaz-Seniorow-Torun-01Miło nam zakomunikować , że  XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerskich odbędzie się w Toruniu,  w dniach 17-20 sierpnia 2017 r. Organizatorem Złazu jest  Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP. Program zapowiada się fantastycznie, szczegóły znajdziecie w załączonej informacji, na www.starszyzna.zhp.pl. i tutaj

Zapraszamy seniorów  Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP do udziału w Złazie. Koordynatorem wyjazdu jest Harcmistrzowski Krąg Instruktorski "Czerwona Szpilka" hm.Leszek Kornosz.
Zapraszamy do kontaktu z HKI "CzSz", tel.604 314 517 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sulechowie

2017-01-20-00-CzSz-Zbiórka-noworoczna-SulechowJuż po raz drugi Kręgi Seniorów Harcerskich "Rodło" i "Czerwona Szpilka" spotkały się w przyjaznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Sulechowie, było sympatycznie, jasełka (new wave), dobre jedzenie (brawo panie kucharki) piosenki, życzenia i kwiaty dla jubilatek i jubilatów, ranking babć i prababć, dziadków  i pradziadków.

Dziękujemy za spotkanie. A Gospodarzom i małym wykonawcom (Jasełka były super) GRATULUJEMY

Czytaj więcej: 20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sulechowie

Spotkanie noworoczne kręgów

2017-01-20-CzSz-Zbiorka-noworoczna-buton-w120 stycznia 2017 r. odbędzie się zbiórka KI"Rodło" i HKI"Czerwona Szpilka". Tradycyjnie na progu nowego roku te dwa Kręgi rozmawiają o swoich planach na 2017 rok. Kalendarz przewiduje m.in. majówka , spotkanie z KI"Warta", Zlot Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerskich i inne.
Gospodarzem Zbiórki jest KI"Rodło" i  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie. Początek Zbiórki o godz.17.00.

Seniorzy zgłaszajcie się na Złaz

CzSZ-Zlaz-senior-buton-w02-011116W dniach 25-26-27 XI 2016 w Zielonej Górze odbędzie się I Chorągwiany Złaz Seniorów Harcerskich Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Na tę przedświateczną zbiórkę zapraszamy do Zielonej Góry seniorów harcerskich z kręgów i zespołów instruktorskich, które działąją przy naszych hufcach. Gospodarzem Złazu będzie Harcmistrzowski Krąg Instruktorski "Czerwona Szpilka". W załączeniu program Złazu.
Prosimy o pilne zgłoszenia .
 Projekt współfinasowany ze środków Miasta Zielona Góra