Zbiórka "Czerwonej Szpilki"

2017-06-30-001-Zbiorka-Czerwona-Szpilka-DSCN0466Ostatnią zbiórkę HKI "Czerwona Szpilka" przed akcją letnią rozpoczęto minutą ciszy poświęconej hm. Bogusiowi Rajerowi oraz wspomnieniami o hm. Wiesławie Cieśli ps.Wacek. Przewodniczący Kręgu hm.Leszek Kornosz powitał gości zbiórki w osobach Janiny Rejer i Krystyny Cieśli oraz członków Kręgu podkreślając dwa  60 letnie jubileusze, tj. Jubileusz 60 lecia przyjęcia kapłaństwa przez ks bp hm.Adama Dyczkowskiego i 60 lecia Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP. Następnie Przewodniczący Kręgu zdał sprawozdanie z podejmowanych przedsięwzięć przez Krąg w okresie od 06.2016 do 06.2017. 2017-06-30-002-Zbiorka-Czerwona-Szpilka-DSCN0467W kolejnym punkcie zbiórki szef zespołu redakcyjnego hm. Marek Musielak omówił najważniejsze elementy pracy zespołu oraz finał pracy tj. wydaną przez firmę Esanmedia hm. Andrzeja Sibilskiego książkę pt.60 - lat Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP Wczoraj-Dzisiaj-Jutro. Pięknym uzupełnieniem  wprowadzenia szefa zespołu były wypowiedzi hm. Heleny Jakubowskiej, hm. Andrzeja Sibilskiego i innych członków Kręgu.

2017-06-30-003-Zbiorka-Czerwona-Szpilka-DSCN0490W trakcie zbiórki małżonka dh.Bogusia - Janina przekazała dużą kolekcję albumów ze zdjęciami. Fotografowanie harcerstwa  było  wielka pasją dh. Rejera.

Senator Zbyszko Piwoński przedstawił propozycję powrotu do funkcjonowania Ruchu Przyjaciół Harcerstwa przy Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Na zakończenie zbiórki uczestnicy przyjęli apel o promocję książki "60 lat Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP" wśród szerokiej rzeszy członków i przyjaciół harcerstwa .

hm. Leszek Kornosz

"Czerwona Szpilka" na JOTT 2017

Grupa instruktorów  HKI "Czerwona Szpilka"  zachęcona przez dh. hm.Helenę Jakubowską uczestniczyła w tegorocznej edycji  Jamboree On The Trail organizowanej przez Hufiec Zielona Góra ZHP. W tym roku na celowniku wędrówki JOTT znalazła  się miejscowość znana zielonogórskim harcerzom od 1964 roku tj.Siedlisko. Ostatni etap JOTT-a  wypełnili instruktorzy "Czerwonej Szpilki"  i  harcerze legendarnego szczepu harcerskiego "Makusyny". Uczestnicy Jamboree zgromadzeni w kaplicy pałacowej z zaciekawieniem słuchali barwnych opowieści dh.Freda Bulczyńskiego, Andrzeja Klima, Wieśka Hładkiewicza, Marka Musielaka i Leszka Kornosza. I mimo że były wspomnienia z ubiegłego stulecia, wszyscy uczestnicy zmierzali w tym samym kierunku "przez skauting do lepszej przyszłości".

Ekipa "Czerwonej Szpilki" dziękuje uczestnikom JOTT a szczególnie dh.Elizie - za miłe przyjęcie.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerskich

logo-Zlaz-Seniorow-Torun-01Miło nam zakomunikować , że  XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerskich odbędzie się w Toruniu,  w dniach 17-20 sierpnia 2017 r. Organizatorem Złazu jest  Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP. Program zapowiada się fantastycznie, szczegóły znajdziecie w załączonej informacji, na www.starszyzna.zhp.pl. i tutaj

Zapraszamy seniorów  Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP do udziału w Złazie. Koordynatorem wyjazdu jest Harcmistrzowski Krąg Instruktorski "Czerwona Szpilka" hm.Leszek Kornosz.
Zapraszamy do kontaktu z HKI "CzSz", tel.604 314 517 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sulechowie

2017-01-20-00-CzSz-Zbiórka-noworoczna-SulechowJuż po raz drugi Kręgi Seniorów Harcerskich "Rodło" i "Czerwona Szpilka" spotkały się w przyjaznej Szkole Podstawowej Nr 1 w Sulechowie, było sympatycznie, jasełka (new wave), dobre jedzenie (brawo panie kucharki) piosenki, życzenia i kwiaty dla jubilatek i jubilatów, ranking babć i prababć, dziadków  i pradziadków.

Dziękujemy za spotkanie. A Gospodarzom i małym wykonawcom (Jasełka były super) GRATULUJEMY

Czytaj więcej: 20 stycznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sulechowie

Spotkanie noworoczne kręgów

2017-01-20-CzSz-Zbiorka-noworoczna-buton-w120 stycznia 2017 r. odbędzie się zbiórka KI"Rodło" i HKI"Czerwona Szpilka". Tradycyjnie na progu nowego roku te dwa Kręgi rozmawiają o swoich planach na 2017 rok. Kalendarz przewiduje m.in. majówka , spotkanie z KI"Warta", Zlot Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów Harcerskich i inne.
Gospodarzem Zbiórki jest KI"Rodło" i  Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie. Początek Zbiórki o godz.17.00.

hm. Leszek Kornosz
Przewodniczący HKI "Czerwona Szpilka"

Baner boczny obozy-zgrana-rodzina-2017-02

BWM-w95-HAL2017-w03