Aktualności2014, Archiwum

ZD Zbąszynek idzie w GÓRĘ!

wzrost w1

wzrost w1Niestety w trzecim kwartale zanotowaliśmy niewielki spadek liczebny. Chorągiew Ziemi Lubuskiej ZHP zmalała o 25.członków. Obecny stan to 2279 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów harcerskich oraz 261 członków drużyn Nieprzetartego Szlaku. Trochę nas martwi, że mimo świetnej „Zapałki” , „Wielkiej Ucieczki” i wielu imprez w ośrodku „Leśny Dwór” stan osobowy w Hufcach Międzychód, Żagań i Żary  jest od roku na tym samym poziomie. Nieznaczne spadki osobowe odnotowano w  Hufcach Zielona Góra, Międzyrzecz, Nowa Sól, a przecież JOTT, „Siorba”, „Muzyka łączy pokolenia” to przedsięwzięcia udane i na dobrym poziomie. Dobrze, że mamy ZD Zbąszynek, ZD Skwierzyna, Hufiec Gorzów Wlkp.,  Kostrzyn nad Odrą, Strzelce Kraj. i Słubice, które odnotowały większą lub mniejszą zwyżkę. Na szczególną uwagę zasługuje instruktorska praca w Zbąszynku, który , co kwartał,  notuje wzrost. To jedyne takie środowisko w Chorągwi.  Brawa dla  dh. Zbyszka Buśko i jego kadry!

Warto już dzisiaj zastanowić się nad zadaniami prowadzącymi do zwiększenia liczby harcerzy. To przyszłość dla Naszej Chorągwi i organizacji.