Życzenia

banner-2016-BN-01

Betlejemskie Światło Pokoju na KorWigilii

2016-12-17-06-BSP-na-KorWigilii...to szczególny dzień otoczony magią , miłością i przyjaźnią, której na tej sali jest pełno... tymi słowami Komendant Choragwi Ziemi Lubuskiej hm.Artur Doliński przywitał uczestników kolacji wigilijnej Było tradycyjnie jak co roku – opłatek, rozmowy, koncert – i niespodzianki. Na KorWigilię zjechali się uczestnicy obozów w Korczakowie z kraju i zagranicy.

Było przepięknie a Betlejemskie Światło ogrzewało uczestników spotkania. Fotorelacja

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

2016-12-17-06-Przekazanie-BSP17 grudnia 2016 w kościele p.w Najświętrzeszego Zbawiciela w Zielonej Górze, podczas nabożeństwa ekumenicznego odbyło się  przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Uroczystego przekazania Światła lubuskim harcerzom dokonali  ksiądz biskup senior harcmistrz Adam Dyczkowski oraz członkowie Oddziału Zielonogórskiego Polskiej Rady Ekumenicznej  ks. Dariusz Lik (Kościół Ewangelicko-Augsburski),ks. Stanisław Stawowczyk (Kościół Polskokatolicki). Dziękujemy.

2016-12-17-07-Przekazanie-BSPDziękujemy także Naszym Kapelanom ks.Michałowi i ks.Adamowi za piękną oprawę nabożeństwa, szczególne podziękowania kierujemy pod adresem delegacji z hufców i związków drużyn: Gorzowa Wlkp, Skwierzyny,Słubic,  Międzyrzecza,Nowej Soli, Zielonej Góry, Żagania, Żar.

W tym dniu w ramach przekazania BŚP odbyły się także: koncert kolęd, dzielenie się opłatkiem, "Gonitwa za Betlejemską Gwiazdą". Gratulujemy ks.Michałowi pomysłu na realizację BŚP 2016. Fotorelacja

POZOSTAW PO SOBIE COŚ DOBREGO. W KOŃCU WSZYSCY BYLIŚMY HARCERZAMI!

Mieszkasz w Zielonej Górze i masz ukończone 13 lat? To właśnie Ty możesz nam pomóc!

Plakat budżet 2017 zielonyJesteśmy harcerzami, którzy mają wielkie marzenia i pasje. Uwielbiamy przygody i ciągle chcemy się rozwijać! Niestety, budynek, w którym mieści się nasz Hufiec i Chorągiew wymaga gruntownego remontu. Nie możemy spotykać się w harcówce w piwnicy, bo w deszczowe dni wybija tam kanalizacja, a w zimie musimy siedzieć w kurtkach, bo centralne ogrzewanie wymaga wymiany. Nie wiemy, czy przestarzała instalacja elektryczna wytrzyma włączenie kolejnego czajnika podczas spotkania z harcerskimi seniorami, czy stać nas będzie na ogrzanie budynku podczas zimowiska i kursów z pierwszej pomocy. Nasi niepełnosprawni ruchowo przyjaciele nie mogą nas odwiedzać, bo budynek nie jest dla nich przystosowany. Zakres prac remontowych i adaptacyjnych jest duży, ale niezbędny!

Nie boimy się wyzwań, stawiamy sobie wysoko poprzeczkę wierząc, że naszemu miastu i naszej Ojczyźnie potrzebni są młodzi, ambitni obywatele, którzy w życiu kierują się szlachetnymi ideałami. Dlatego chcemy zmodernizować nasz budynek i stworzyć w nim Harcerskie Centrum Rozwoju!

Możesz oddać tylko jeden głos na duży projekt, dlatego prosimy właśnie Ciebie, pomóż nam realizować marzenia!

Jak głosować?

Opcja 1

Opcja 2

• Przyjdź do Chorągwi w godz. 8.00-15.00 (pamiętaj o numerze PESEL) i oddaj swój głos na przygotowanych kartach! (możesz też pobrać kartę tutaj i wrzucić ją do najbliższej urny)

Masz czas do 16 grudnia ale zachęcamy abyś oddał swój głos już dziś!

Szczegółowe informacje o Zielonogórskim Budżecie Obywatelskim 2017 m.in. harmonogram prac, listę punktów do głosowania znajdziesz tutaj

hm. Grzegorz Bazydło
z-ca Komendanta Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

"DOM HARCERZA" w Zielonej Górze ma 30 lat !

30 lat DH w02 Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" im.Janusza Korczaka obchodzi Jubileusz 30 lecia istnienia. Praca "Domu  Harcerza "  to pasmo sukcesów wybiegające poza granice miasta i  województwa. Któż nie słyszał o prawdziwych cudach wychodzących spod rąk małych mistrzów z wielu pracowni Centrum, któż nie słyszał o piosenkarzach, tancerzach przygotowywanych przez wspaniała kadrę do występów na  krajowych i międzynarodowych estradach i któż nie słyszał o cudownej, miłej i przyjaznej atmosferze Domu jaką tworzą rodzice, kadra i dyrekcja MCKiE "Dom Harcerza".

Czytaj więcej: "DOM HARCERZA" w Zielonej Górze ma 30 lat !

BSP coverphoto-850x468

gdansk 2018 kolor gniazdo-18 małe-01