Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

2018 Baner naglowek-WS-01 

 

Rada Chorągwi przyjęła tegoroczne kierunki pracy chorągwi

2014-12-28 logo-RCH-w2-200Pierwsza rada chorągwi już za nami. Podsumowaliśmy miniony rok. Dokonaliśmy oceny zeszłorocznych kierunków pracy chorągwi i wyznaczyliśmy nowe na ten rok. Jednym z najważniejszych celów będzie prawidłowe działanie wszystkich struktur naszej Chorągwi z wytycznymi Systemu Pracy z Kadrą (przyjęte rok temu rekomendację z ewaluacji tego systemu zostaną wkrótce wtłoczone w pracę naszych komend) jak i przede wszystkim takie przeszkolenie kadr, aby pracowały świadomie metodą harcerską (zgodnie z obecnym trendem w naszej organizacji, tutaj też komendy powinny otrzymać informacje jak ożywić sferę specjalności w naszych hufcach, zgodnie z wolą zjazdu chorągwi). Istotne będzie również budowanie poczucia naszej wspólnotowości - w końcu za chwilę zlot i podsumowanie kampanii bohater, a także godne uczczenie faktu, że jesteśmy już 60 lat jedną chorągwią.

2017-02 Rada-ChoragwiEwaluacja planu operacyjnego również miała miejsce na zbiórce, co pozwoliło nam stworzyć rekomendację do tworzonego przez komendę chorągwi noworocznego planu. Jednocześnie warto podkreślić, że podsumowanie po raz kolejny pozwoliło radzie zauważyć trud pracy całej chorągwi oraz szczególny rozwój w sferze programu i kształcenia, za który odpowiadają dh. M. Bojanowska oraz K. Kawka. Fakt, że udało się wzmocnić działalność chorągwi w tych kwestiach zasługuje na pochwałę i wyróżnienie. Rada ponadto wraz z obecnymi na spotkaniu członkami komendy chorągwi: hm. Arturem Dolińskim - komendantem chorągwi, hm. Magdaleną Bojanowską - zastępcą ds. programu, i hm. Katarzyną Kawką - członkiem ds. pracy z kadrą (którym serdecznie dziękujemy za obecność), omówiła szereg istotnych dla naszej Chorągwi spraw. Pozwoliło to radzie wyznaczyć dla siebie plan pracy na ten rok.

Na kolejnej więc zbiórce w marcu dopracujemy plan operacyjny na ten rok i zaczniemy konsultacje kwestii wysokości składki członkowskiej w naszej Chorągwi, pochylimy się również nad zmianami w Systemie Pracy z Kadrą oraz być może zajmiemy stanowisko w imieniu chorągwi przed tegorocznym Zjazdem Nadzwyczajnym ZHP. Czeka nas więc pracowity rok, ale wierzymy, że wspólnie z komendą chorągwi oraz innymi ciałami statutowymi w naszej chorągwi ten przedostatni rok naszej kadencji przepracujemy solidnie, dla dobra całej wspólnoty.

***

Informujemy, że radę opuścił phm. P. Nalewajczyk (z konieczności skupienia się na zadaniach w innych sferach służby dla ZHP), dlatego prosimy o kontakt wszystkich tych instruktorów, którzy chcieliby włączyć się w czynną pracę na rzecz chorągwi i dołączyć do nas.

RADA CZEKA NA ZGŁOSZENIA - MAIL Z WNIOSKIEM PROSIMY PRZESŁAĆ DO BIURA CHORĄGWI WRAZ Z REKOMENDACJĄ SWOJEGO KOMENDANTA HUFCA. TERMIN ZGŁOSZEŃ MIJA 3 MARCA.
***
Dokumenty ze zbiórki dostępne w zakładce: DOKUMENTY RADY CHORĄGWI - prosimy o szczególne zapoznanie się z uchwałą dotyczącą tegorocznych kierunków pracy w naszej chorągwi.

phm. Mariusz Groblica
Przewodniczący Rady Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Kontakt

68 325 30 79

godz. 9.00 - 15.00

biuro@lubuska.zhp.pl

Inspektor-Ratowniczy-Choragwi-logo-01

Polecamy

expert it 2016-midi

radio logo pelne czarne