wiosna-002

Ważna wiadomość w sprawie zlotu w Niesulicach ♦ Komenda zlotu, zadecydowała o przedłużeniu terminu składania zgłoszeń na zlot do 3 kwietnia do godziny 23:00.♦

Zbiórka Rady Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP dot. nowych składek

W dniu 18 marca 2017 w Sali Konferencyjnej w budynku Lasów Państwowych odbyła się zbiórka organizowana przez Radę Chorągwi i Komendę Chorągwi nt. wysokości składki harcerskiej. Przybyłych na zbiórkę powitał Wiceprzewodniczący Rady Chorągwi phm. Krzysztof Jundziłł. Ideę nowych składek przedstawiła hm. Ewa Antonowicz-Fechner. Skarbnik Chorągwi hm. Krzysztof Kowalski przedstawił pokrótce stan finansów i wprowadził obecnych do dyskusji na temat wysokości i podziału składki. W dyskusji poruszano wiele czynników, które mogą wystąpić podczas podnoszenia wysokości składek. Zebrane informacje pomogą Komendzie Chorągwi podjąć ostateczną decyzję. Już niedługo dowiemy się jakie składki będą obowiązywać jeszcze w tym roku.

phm. Krzysztof Jundziłł
Wiceprzewodniczący Rady Chorągwi

Podjęte na zbiórce Uchwały Rady Chorągwi znajdziesz TUTAJ

Zaproszenie do konsultacji nt. wysokości składki w chorągwi

plakat-konfa-składki-cz2-page-001Rada Chorągwi wraz z Komendą Chorągwi serdecznie zaprasza wszystkie komendy hufców, komisje rewizyjne hufców oraz zainteresowanych drużynowych do udziału w zbiórce rady połączonej z konsultacjami Komendy Chorągwi i komend hufców w dniu 18. marca 2017. Szczegóły na plakacie oraz mailach hufcowych i fanpage'u rady na facebook.com.

Rada Chorągwi przyjęła tegoroczne kierunki pracy chorągwi

2014-12-28 logo-RCH-w2-200Pierwsza rada chorągwi już za nami. Podsumowaliśmy miniony rok. Dokonaliśmy oceny zeszłorocznych kierunków pracy chorągwi i wyznaczyliśmy nowe na ten rok. Jednym z najważniejszych celów będzie prawidłowe działanie wszystkich struktur naszej Chorągwi z wytycznymi Systemu Pracy z Kadrą (przyjęte rok temu rekomendację z ewaluacji tego systemu zostaną wkrótce wtłoczone w pracę naszych komend) jak i przede wszystkim takie przeszkolenie kadr, aby pracowały świadomie metodą harcerską (zgodnie z obecnym trendem w naszej organizacji, tutaj też komendy powinny otrzymać informacje jak ożywić sferę specjalności w naszych hufcach, zgodnie z wolą zjazdu chorągwi). Istotne będzie również budowanie poczucia naszej wspólnotowości - w końcu za chwilę zlot i podsumowanie kampanii bohater, a także godne uczczenie faktu, że jesteśmy już 60 lat jedną chorągwią.

Czytaj więcej: Rada Chorągwi przyjęła tegoroczne kierunki pracy chorągwi

Rada Chorągwi: Komunikat dla drużynowych i komend hufców

ankieta ekoscanRada Chorągwi zwraca się do wszystkich drużynowych o pilne wypełnienie poniższej ankiety - w związku z ewaluacją planu operacyjnego chorągwi z roku 2016.
Komendy hufców prosimy o bezzwłoczne udostępnienie tej ankiety na stronach i fanpage'ach hufców oraz przesłanie maili do swoich funkcyjnych.

Link do ankiety.
Czas badania wyznacza się do 7 lutego 2017 r.
Same zaś komendy hufców prosimy o wypełnienie ankiety przesłanej do nich drogą mailową!

phm. Mariusz Groblica
Przewodniczący Rady Choragwi Ziemi Lubuskiej ZHP

UWAGA WAŻNE I PILNE!

logo chzl artykulZ przykrością informujemy, że musieliśmy odwołać konferencję. Dziękujemy tym którzy wysłali zgłoszenia i przepraszamy, że do wydarzenia nie dojdzie. Składki wkrótce zostaną odesłane na Wasze konta.

phm. Mariusz Paweł Groblica
                      Przewodniczący Rady Chorągwi