Naglowek-jesien-04a

Nowe władze Chorągwi

Logo ChZL - zmienionyrs-03aTuż przed Świętami, 21 grudnia 2018 r. odbyła się w Zielonej Górze druga część przerwanego Zjazdu Chorągwi. Termin nie był zbyt dogodny, a mimo to, spora część delegatów (29 z 34) zostawiła na chwilę świąteczne przygotowania i przyjechała do Zielonej Góry aby wspólnie dyskutować nad najważniejszymi kwestiami dotyczącymi przyszłości naszej Chorągwi. Jedną z takich rzeczy był zgłoszony na poprzedniej części Zjazdu projekt uchwały o rozwiązaniu Chorągwi. W głosowaniu projekt ten został jednogłośnie odrzucony dając tym samym jasny sygnał dla całej chorągwianej społeczności, że chcemy aby nasza Chorągiew istniała i nie pozwolimy zniweczyć efektów ponad 60-letniej pracy naszych poprzedników. Podczas obrad Zjazdu delegaci głosowali także nad udzieleniem absolutorium instruktorom, którzy w ciągu ostatnich czterech lat wchodzili w skład Komendy Chorągwi, a przypomnijmy, że w tym czasie mieliśmy dwie Komendy Chorągwi – jedną kierowaną przez komendanta hm. Artura Dolińskiego, a po zjeździe nadzwyczajnym w grudniu 2017 roku drugą prowadzoną przez hm. Grzegorza Bazydło. Na Zjeździe podjęto także uchwałę o zamknięciu „Kampanii Bohater” ze skutkiem negatywnym. Zjazd wybrał także nowe władze Chorągwi: Komisję Rewizyjną, Radę Chorągwi oraz Sąd Harcerski (w dalszym ciągu nie było kandydata na funkcję komendanta Chorągwi), którymi kierować będą:

- hm. Stanisława Niemira (przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Chorągwi),

- hm. Dariusz Zajączkowski (przewodniczący Rady Chorągwi),

- hm. Tadeusz Strażewicz (przewodniczący Sądu Harcerskiego Chorągwi).

Nowo wybranym władzom serdecznie gratuluję i życzę owocnej służby. Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji drugiej części Zjazdu kieruję do phm. Kasi Śliwińskiej- Krowirandy za ogarnięcie zjazdowego biura i posiłku oraz phm. Jarka Zasackiego za przygotowanie i posprzątanie sali.

Dnia 28 grudnia 2018 r. druhna Naczelniczka poinformowała komendantów i delegatów, że w związku z niewybraniem przez Zjazd komendanta i komendy chorągwi, Główna Kwatera powołała dwóch pełnomocników: hm. Grzegorza Woźniaka oraz hm. Grzegorza Bazydło, których głównym zadaniem na najbliższe miesiące jest prowadzenie bieżących spraw Chorągwi oraz doprowadzenie do zwołania zjazdu nadzwyczajnego, który wybierze nowego komendanta i komendę.

Życzenia

Zyczenia-BN2018-03b

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

BSP2018 grafika hasloW poniedziałek 17 grudnia 2018 o godz. 17:00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Zielonej Górze (mały kościół tuż przy pl. Bohaterów Westerplatte) odbędzie się uroczystość Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

O godz. 17:00 rozpoczyna się nabożeństwo ekumeniczne z przedstawicielami różnych wyznań, podczas którego Betlejemskie Światło zostanie przekazane hufcowym reprezentacjom.

Po nabożeństwie zapraszamy wszystkich uczestników do sali konferencyjnej w Centrum Biznesu na chwilę wspólnego kolędowania, podzielenia się opłatkiem oraz złożenia sobie życzeń, a także na gorącą herbatę i pączka.

Gospodarzem wydarzenia jest Hufiec Zielona Góra ZHP, którego reprezentacja przywiozła z Pragi Betlejemskie Światło Pokoju do Zielonej Góry.

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Świętujemy

Logo ChZL - zmienionyrs-03aInformuję, że w dniach 21 grudnia 2018 do 1 stycznia 2019  Biuro i Księgowość Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w Zielonej Górze będą nieczynne.
Zapraszam od 2 stycznia na ul. Dziką 6

Komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Niezwyczajni - Plebiscyt Instruktorski ZHP 2018

2018 Plebiscyt niezywczajni-zhpPo raz ósmy kapituła oraz internauci wybiorą tych, którzy swoją codzienną pracą pokazują, że są „Niezwyczajni”.
Poszukujemy niezwykłych osobowości – instruktorów i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy codziennie zmieniają świat na lepsze!
W tym roku Kapituła Główna Plebiscytu przyzna również wyróżnienia „Niezwyczajne świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości”.

Kandydatów oraz przedsięwzięcia zgłaszać można od 3 do 31 grudnia 2018 r. (do godziny 23:59) poprzez formularze online. Więcej TUTAJ

żródło: www.zhp.pl

Biuro czynne: